forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Dokument do rozliczenia z współmałżonkiem

  • Dodano: 17 lut, 11:05
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Witam,
Czy jest możliwość wygenerowania w systemie PIT6 bądź inny dokument dzięki któremu będę mogła rozliczyć się z współmałżonkiem?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 17 lut, 14:59
Witam,
w systemie możliwe jest wspólne rozliczenie z małżonkiem, jeżeli rozliczenie działalności jednego z małżonków za poprzedni rok było prowadzone w systemie oraz działalność była opodatkowana na zasadach ogólnych. Wówczas rozliczenia dokonuje się na deklaracji PIT-36, o czym szczegóły w artykułach:
https://pomoc.wfirma.pl/-rozliczenie-z-malzonkiem-na-pit-36-w-systemie-wfirma-pl
https://pomoc.wfirma.pl/-zeznania-roczne
Pozdrawiam
2 komentarze 2
  • Dodano: 27 lut, 08:32
A jeśli nie chce rozliczać się z mężem w systemie wfirma.pl? Mąż również prowadzi działalność i wolałabym żeby jego księgowy nas rozliczał. Dostałam informację, że powinnam wygenerować PIT6 oraz zestawienie wpłat do ZUS ale niestety w systemie nie mogę znaleźć takiej możliwości.
PRACOWNIK
  • Dodano: 27 lut, 08:33
Dzień dobry,
w tej sytuacji może Pani wygenerować z systemu swój indywidualny PIT-36 poprzez zakładkę START - PODATKI - DEKLARACJE ROCZNE - DODAJ DEKLARACJE. Będą się w nim znajdowały informacje o uzyskanych przychodach i kosztach, a także odliczonych składkach ZUS z tytułu prowadzonej przez Panią działalności.
Na podstawie tak wygenerowanego dokumentu będzie możliwe sporządzenie zeznania rocznego wspólnie z małżonkiem poza systemem z uwzględnieniem Pani dochodów z działalności.

Natomiast w przypadku, gdy prowadzi Pani działalność polegającą na prowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej i w związku z tym chce Pani wygenerować PIT-6 to proszę mieć na uwadze, że w systemie wfirma.pl nie będzie takiej możliwości. System wfirma w pakiecie Księgowość online nie obsługuje rozliczeń podatku dochodowego dla działów specjalnych produkcji rolnej. Wówczas deklarację roczną wraz z załącznikiem PIT/DS należy sporządzić i wysłać do US poza systemem.
Pozdrawiam
Pytanie:
Dokument do rozliczenia z współmałżonkiem