forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Podzielona płatność w walucie obcej

• Dodano: 11 gru 2019, 14:09
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
Autor: WojtekW
Dzień dobry,

Wystawiam fakturę klientowi w walucie obcej i zaznaczam "Podzielona płatność". Faktura spełnia wymagania dla Split Payment i klient musi zapłacić podwójnie.
Czy jest możliwość, aby w takim przypadku na fakturze wykazane były dwa rachunki - ten główny w PLN dla przyjęcia podatku VAT i ten w walucie obcej, aby klient mógł mi przelać wartość netto faktury w walucie obcej?
Temat opisany w poradniku: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-split-payment-w-walucie-obcej-czy-jest-mozliwy

Ja otrzymałem fakturę w walucie obcej, gdzie na dole rozpisane było ile pozostało do zapłaty w PLN a ile w EUR.

Pozdrawiam
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 12 gru 2019, 07:53
Witam Panie Wojtku,
wystawiając fakturę sprzedaży w systemie przez zakładkę PRZYCHODY - SPRZEDAŻ - WYSTAW - FAKTURĘ automatycznie może Pan wskazać tylko jeden rachunek bankowy w podzakładce ZAAWANSOWANE w polu RACHUNEK. Natomiast drugi rachunek bankowy wraz z rozpisaniem płatności może Pan wskazać dodatkowo w polu OPIS.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 14 gru 2019, 19:21
Dobry wieczór,
tak naprawdę to całą fakturę mogę sobie w notatniku napisać, po co mi wFirma... ;) mój wpis to była propozycja do rozwoju wFirmy.
Jeśli fakturę piszę w € to konto powinno automatycznie być zmieniane na €, no i jeżeli zaznaczę podzieloną płatność, to automatycznie powinny pojawić się odpowiednie wpisy. Proszę o uwzględnienie tego co napisałem w możliwych kierunkach rozwoju.
Pozrawiam
Wojtek
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 14 gru 2019, 19:21
Witam Panie Wojtku,
dziękujemy za zgłoszenie sugestii. Prace związane z przebudową poszczególnych formularzy zaplanowane są na najbliższy rok w związku z czym Pana pomysł zostanie poddany analizie pod kątem ewentualnego drożenia w przyszłości.
Pozdrawiam
1 komentarz 1
  • Dodano: 17 gru 2019, 07:19
OK, dziękuję za info, będę się przypominał ...
Pytanie:
Podzielona płatność w walucie obcej