forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

akcesoria samochodowe - kasa fiskalna

  • Dodano: tydzień temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: Jacob (Jacob)
Witam,
Przymierzam się do otwarcia sklepu internetowego z akcesoriami samochodowymi tj. kosmetyki, chemia, kołpaki, wyposażenie samochodu ( kable, dywaniki).

Po przeczytaniu artykułu- https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kasa-fiskalna-dla-sklepu-z-czesciami-samochodowymi oraz podpunktu "części i akcesoriów do pojazdów silnikowych (z wyłączeniem motocykli), gdzie indziej niesklasyfikowanych (PKWiU 29.32.30.0),"

rodzi się pytanie czy muszę posiadać kasę fiskalna ? czy ww/ asortyment podlega pod to rozporządzenie?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Witam,
zgodnie z wyjaśnieniami do Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług grupowanie PKWiU 29.32.30.0 obejmuje części i akcesoria do pojazdów silnikowych, takie jak: zderzaki, hamulce (włączając hamulce ze wspomaganiem), skrzynie biegów (przekładniowe), mosty napędowe z mechanizmem różnicowym, nawet wyposażone w inne elementy przekładniowe, osie nienapędzane, koła jezdne, układy zawieszenia, chłodnice, tłumiki i rury wydechowe, sprzęgła, koła kierownicy, kolumny kierownicy oraz przekładnie kierownicy i ich części. Oznacza to, że musi Pan we własnym zakresie zweryfikować pod jakim numerem PKWiU klasyfikują się wszystkie sprzedawane przez Pana artykuły aby jednoznacznie ustalić czy może Pan korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
akcesoria samochodowe - kasa fiskalna