forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Inwentaryzacja

 • Dodano: 27 lis 2019, 11:05
 • 1 osobie podoba się ten pomysł 1
 • 6 odpowiedzi 6
Witam,
Zbliża się koniec roku, czas inwentaryzacji, czy planujecie Państwo w najbliższym czasie uruchomienie funkcji inwentaryzacji stanów magazynowych? Myślę, że wielu użytkownikom przyda się taka funkcja.
Pozdrawiam
PRACOWNIK
 • Dodano: 27 lis 2019, 12:29
Witam Panie Macieju,
inwentaryzacja czyli spis z natury polega na fizycznym przeliczeniu i spisaniu posiadanych towarów, materiałów i innych podlegających remanentowi. Wygenerowany z systemu formularz stanów magazynowych może posłużyć jako szablon spisu z natury oraz dodatkowo na jego podstawie może Pan ustalić ewentualne różnice remanentowe. W celu wygenerowania stanów magazynowych należy przejść do zakładki: MAGAZYN - PRODUKTY - DRUKUJ - ZESTAWIENIE STANÓW.
Sporządzony remanent należy wprowadzić do systemu poprzez zakładkę: EWIDENCJE - REMANENTY - DODAJ REMANENT - REMANENT KOŃCOWY. Polecam artykuł pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-remanenty
Pozdrawiam
2 komentarze 2
 • Dodano: 27 lis 2019, 14:16
Pani Małgorzato, znam ten sposób z zeszłego roku, jednak wyrównywanie rozbieżnych stanów magazynowych za pomocą PW/RW nie jest wygodne.
Wiem, że inne programy oferują funkcje wpisania w formularzu inwentaryzacji, obok stanu w systemie jest rubryka stan faktyczny i automatycznie aktualizuje się magazyn. Jest to ogromne ułatwienie, i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, szczególnie przy dużej ilości produktów do sprawdzenia.
Poza tym można przed zatwierdzeniem ostatecznym wprowadzać zmiany, system zapamiętuje częściowe dane, które można uzupełnić.
PRACOWNIK
 • Dodano: 27 lis 2019, 14:16
Dziękujemy za zgłoszony pomysł dotyczący rozbudowania obecnego formularza stanów magazynowych. Zostanie on przez nas przeanalizowany pod kątem ewentualnego wdrożenia w przyszłości. Obecnie jednak skupiamy się głównie na dostosowaniu oprogramowania do dynamicznie zmieniających się przepisów podatkowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa rozliczeń naszym klientom a prace związane z wdrażaniem nowych funkcji planowane są przez nas z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Niemniej jednak wszystkie sugestie zgłaszane przez użytkowników systemu są dla nas cenne.
Pozdrawiam
 • Dodano: 28 lis 2019, 21:06
Wydaje mi się, że rok temu zgłaszałem, ale jako problem techniczny.
Będę zatem czekał z niecierpliwością.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 20 gru 2019, 14:12
Popieram zdecydowanie. Obecna funkcjonalność ręcznego remanentu w tabelce to funkcjonalnie lata 90 te. Właśnie odkryłam, że brak tego remanentu i zastanawiam się poważnie czy nie zrezygnować z wfirmy. Przez myśli mi nie przeszło, że w module magazyn może nie być takiego narzędzia. Porażka
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 20 gru 2019, 14:13
Dzień dobry,
na chwilę obecną koncentrujemy się na tworzeniu funkcji w systemie związanych z licznymi zmianami podatkowymi na przełomie roku. Obecnie nie zostanie jeszcze wprowadzona funkcja automatycznego korygowania stanów magazynowych powiązanych z remanentem. Mamy jednak na uwadze prośby naszych klientów i chcemy takie rozwiązanie wdrożyć w przyszłości.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 4 lut, 13:08
My (klienci) jedno, a WFirma drugie.
Widziałem już kilka naszych pomysłów, które wrzucane są do kosza.
Proponuję dalej tak nas traktować, a przyszłość pokaże co się może wydarzyć.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 4 lut, 13:08
Dzień dobry,
wszystkie Państwa pomysły są zachowywane. Między innymi dlatego prosimy o dzielenie się nimi na forum. Pracujemy równolegle nad wieloma projektami. Przyjmujemy bardzo dużo zgłoszeń od naszych użytkowników odnoście pomysłów na nowe funkcje, rozbudowę obecnych czy drobne modyfikacje usprawniające codzienną pracę i część z nim wdrażamy. W ubiegłym roku jak i obecnie nasz priorytet do stale dostosowywać się do wciąż zmieniających się przepisów. Ustawodawcy nie szczędzą nam pracy w tym zakresie. Obecnie pracujemy m.in. nad wdrożeniem PPK a także szykujemy się do zmian jakie niesie ze sobą nowe JPK_V7M/ JPK_V7K.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pomysł:
Inwentaryzacja