forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Problem z ewidencją środków trwałych

  • Dodano: 27 lis 2019, 07:15
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 1 odpowiedź 1
Witam,

Zakupiliśmy jako firma pojazd ciężarowy. Faktura została zaksięgowana jako wydatek z zaznaczeniem zakupu środka trwałego. Została wprowadzona wartość początkowa. Środek trwały pojawił się w ewidencji:
1. Jako pojazd.
2. Jako środek trwały.
Wartość początkowa w ewidencji środków trwałych została przez program podwojona. Natomiast gdy wyświetlimy modyfikowanie wydatku to wartość jest prawidłowa.

Faktura została wprowadzona w październiku - został odliczony vat i odliczenie - wszystko zostało policzone prawidłowo.

Jak przywrócić prawidłową wartość środka trwałego w tabeli ewidencji?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 27 lis 2019, 10:59
Witam Panie Józefie,
z załączonego screenu wynika, że dodając wydatek wprowadził Pan wartość netto pojazdu w polu WARTOŚĆ POCZĄTKOWA +. Pole to służy do wprowadzenia sumy wydatków innych niż faktura główna które zwiększają wartość początkową środka trwałego i zostały poniesione przed wprowadzeniem składnika majątku do firmy np. opłata rejestracyjna. Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-zakup-srodkow-trwalych
Dlatego też system dodał tą kwotę do wartości netto wprowadzonej z faktury w polu WARTOŚĆ NETTO i łączna wartość potraktował jako wartość początkową w ewidencji środków trwałych. W związku z tym należy przejść do zakładki: WYDATKI - KSIĘGOWANIE, zaznaczyć wydatek na liście i z górnego menu wybrać opcję MODYFIKUJ. Po usunięciu kwoty z pola WARTOŚĆ POCZĄTKOWA + należy kliknąć Zapisz.
W razie dalszych wątpliwości proszę o zadawanie pytań poprzez funkcje Zapytaj Eksperta która dostępna jest po zalogowaniu do systemu.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Problem:
Problem z ewidencją środków trwałych