forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

FV do WZ i skutek magazynowy

  • Dodano: 7 lis 2019, 18:06
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: Partyzant
FV do WZ - przy wystawieniu FV bez zaznaczonego "wywołaj skutek" magazynowy znika WZ. By całość działało dobrze pozycja ta musi być zaznaczona. Nie jestem pewien czy to dobre rozwiązanie bo wprowadza w błąd w moim odczuciu. Skutek magazynowy wywołała WZ-ka, a FV jest tylko dokumentem fiskalnym i FV już nie wywołuje skutku magazynowego (stany towaru zmniejszają się już przy WZ) Poproszę o komentarz w tej sprawie.
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 lis 2019, 14:57
Witam,
opcja "wywołaj skutek magazynowy" pojawia się podczas księgowania wydatków za zakup towarów handlowych i wystawiania dokumentów sprzedaży, w przypadku gdy użytkownik posiada pakiet z magazynem. Powinna być ona co do zasady zaznaczona, aby dokument magazynowy generował się automatycznie wraz z wprowadzeniem dokumentu zakupu lub wystawieniem dokumentu sprzedaży. W przypadkach niestandardowych stosowane jest odznaczenie tej opcji, co przydane jest również w przypadku powstania błędów na dodanych towarach.
Ponadto jeżeli na wydatku za zakup towarów handlowych lub wystawianej fakturze ma Pan zaznaczoną opcję "wywołaj skutek magazynowy" to nie trzeba pamiętać, aby zaznaczać ją za każdym razem. System zapamiętuje zaznaczenie tej opcji, gdy na poprzednim dokumencie była ona zaznaczona.
Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-magazyn
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
FV do WZ i skutek magazynowy