forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

API - moduł invoices i pola contractor oraz contractor_detail i okolice.

Jestem skupiony ;-)
  • Dodano: 20 paź 2019, 01:28
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: wbf
Szukałem intensywnie na https://doc.wfirma.pl/ ale się nie doszukałem.

Pobierając listę faktur poprzez API, otrzymuję w wyniku JSON, a w nim do każdej faktury dwie gałęzie: "contractor" (zawierającą tylko "id" oraz "altname") oraz gałąź "contractor_detail" (zawierającą cały szereg pól i między innymi również pole "id").

Zauważyłem jedną prawidłowość: dla danej faktury wartość pola "id" w gałęzi "contractor" różni od wartości pola "id" w gałęzi "contractor_detail". Dlaczego? Którego ID powinienem używać?

I drugi temacik z tej okolicy, zauważyłem, że niektóre faktury nie mają w gałęzi "contractor" żadnych wartości dla "id" i "altname". Dlaczego tak jest?

Czy gdzieś znajdę dokładniejszą dokumentację?

I przy okazji jeszcze jedno pytanie: czy mogę bezpiecznie założyć, że suma "Invoice.netto" i "Invoice.tax" da mi kwotę brutto dokumentu?

UPDATE: zauważyłem teraz, że przy każdej wystawionej fakturze zmienia się wartość "ContractorDetail.id" w ramach jednego kontrahenta. Jak zatem jednoznacznie zgrupować faktury sprzedaży wystawione dla danego kontrahenta (po którym polu)?
PRACOWNIK
  • Dodano: 21 paź 2019, 08:19
Dzień dobry,
Istnieją dwa rodzaje ID Kontrahenta. ID w gałęzi "Contractor" jest daną pobieraną z CRM i oznacza ona unikalny numer Kontrahenta, którym należy się posługiwać tworząc zapytanie do API, ID w gałęzi "ContractorDetail" dotyczy tego samego kontrahenta jednak jest ono przypisane tylko do tej wybranej faktury (do jej szczegółów faktury).
Jeśli chodzi o brak danych w gałęzi Contractor (dla ID oraz Altname) to jest to spowodowane tym, że kontrahent dla którego został wystawiony dokument nie jest zapisany do katalogu kontrahentów w zakładce CRM-KONTRAHENCI, w związku z tym nie ma on nadanego unikalnego ID i wartość ta nie jest uzupełniona.
Używając pól Invoice_netto oraz Invoice_tax uzyska Pan kwotę brutto produktu.
Podsumowując, proszę o używanie ID które jest przypisane do gałęzi Contractor.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
API - moduł invoices i pola contractor oraz contractor_detail i okolice.