forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

faktura zaliczkowa do oferty

  • Dodano: 8 paź 2019, 10:15
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
chcę do wprowadzonej oferty wystawić fakturę zaliczkową. kwota faktury zaliczkowej nie jest kwotą ostateczną.
w ofercie wprowadzono treść Dostawa i montaż instalacji a na fakturze zaliczkowej chcę żeby było napisane w treści zaliczka na dostawę i montaż instalacji. jak to zrobić??
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 paź 2019, 11:19
Witam,
zakładam, że oferta dotyczy 100% wartości przyszłej sprzedaży. Na podstawie oferty w zakładce PRZYCHODY - PRO FORMY może Pan wystawić fakturę zaliczkową. W tym celu należy zaznaczyć ofertę i w górnym menu wybrać opcję WYSTAW - FAKTURĘ ZALICZKOWĄ. W oknie wystawiania faktury zaliczkowej nie ma Pan możliwości edycji treści pozycji faktury - jest ona uzupełniana na podstawie przygotowanej uprzednio oferty. Proszę pamiętać, by w ramach faktury zaliczkowej prawidłowo zmienić kwotę zaliczki na faktycznie otrzymaną wartość.
Pragnę również podkreślić, że wstawiona faktura zawiera informację na wydruku/podglądzie iż jest fakturą zaliczkową, tak więc kontrahent nie będzie miał wątpliwości co do typu otrzymanej faktury. Dodatkowo na fakturze zaliczkowej zamieszczone będzie podsumowanie zamówienia oraz informacja o zaliczce, co oznacza iż nabywca będzie wiedział jaka jeszcze część została do opłacenia.
Dodatkowo w zakładce OPIS dostępnej podczas wystawiania faktury zaliczkowej może Pan dopisać dodatkowe informacje.
W razie dalszych pytań lub wątpliwości proszę o kontakt za pomocą funkcji ZAPYTAJ EKSPERTA dostępnej po zalogowaniu do konta (ikona zielonego znaku zapytania).
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 8 paź 2019, 12:14
czyli przy fakturach zaliczkowych w treści nie musi być napisane zaliczka na.....wystarczy że w nagłówku jest zapis że jest to zaliczka?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 paź 2019, 12:14
Witam ponownie,
tak, faktura zaliczkowa musi zawierać określony w ustawie o VAT katalog danych, jednak wśród nich nie ma wymogu by w treści pozycji faktury zawierać informację o tym iż jest to zaliczka.
Polecam: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-zaliczkowa-obowiazki-wystawiania
Pozdrawiam
  • Dodano: 8 paź 2019, 12:14
i jak zrobić żeby na fakturze zaliczkowej widniało konto bankowe. wystawiono fakturę zaliczkową na podstawie oferty ale nie widnieje numer konta.a chcielibyśmy żeby był widoczny.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 paź 2019, 12:14
Faktury zaliczkowe w systemie wystawia się po otrzymaniu zapłaty. Tak więc informacja o rachunku bankowym nie jest dodawana do faktur rozliczonych.
Nie zaleca się wystawiania faktur zaliczkowych przed otrzymaniem zapłaty, o czym więcej w artykule: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wystawienie-faktury-zaliczkowej-przed-otrzymaniem-zaplaty
Pozdrawiam
Pytanie:
faktura zaliczkowa do oferty