forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Faktura zaliczkowa

  • Dodano: 7 paź 2019, 21:12
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
Jak wprowadzić fakturę zaliczkową dla podmiotu ustawowo zwolnionego z podatku VAT?
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 paź 2019, 09:16
Witam,
rozumiem, że chodzi o wprowadzenie faktury zaliczkowej kosztowej u podatnika zwolnionego z VAT (w razie innego założenia proszę o informację). W tym przypadku, gdy podatnik zwolniony z VAT otrzymuje fakturę zaliczkową to po jego stronie nie wywołuje ona skutków księgowych, gdyż powoduje rozliczenie wyłącznie podatku VAT, czego podatnik zwolniony nie dokonuje. Reasumując faktura ta nie podlega księgowaniu.

W razie dalszych pytań zachęcam do ich zadawania bezpośrednio przez system za pomocą funkcji Zapytaj eksperta: https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-ksiegowych
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 8 paź 2019, 11:03
W takim razie, w momencie gdy dostanę fakturę końcową na pozostałe 70% kwoty, to czy mam te faktury zsumować oraz który numer faktury wpisać do zaksięgowania (zaliczkowa czy końcowa).
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 paź 2019, 11:03
Dzień dobry,
jeśli otrzymała Pani fakturę zaliczkową a następnie końcową księgowanie wydatku odbywa się na podstawie otrzymanej faktury końcowej w zakładce WYDATKI - KSIĘGOWANIE - DODAJ - WYDATEK, gdzie należy wybrać właściwy rodzaj wydatku. W polu RAZEM należy wpisać wartość całej transakcji, czyli sumę brutto z obu faktur (zaliczkowej i końcowej). Jako numer faktury proszę wówczas podać numer faktury końcowej.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Faktura zaliczkowa