forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

wymiar czasu pracy w systemie równoważnym

Jestem niepewny
  • Dodano: tydzień temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Jak w umowie o pracę prawidłowo określić wymiar czasu pracy jeżeli pracownik jest zatrudniony na pełny etat w systemie równoważnym ? Wpisując 1/1 system pokazuje mi błędny wymiar czasu dla kalendarza równoważnego.
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Witam,
jeżeli pracownik jest zatrudniony na pełny etat, wówczas jako wymiar czas pracy należy wpisać 1/1.
Natomiast, gdy chce Pan wpłynąć na godziny nominalne, to wtedy warto skorzystać z opcji stworzenia indywidualnego kalendarza dla pracownika w zakładce USTAWIENIA/INNE/KADRY i po pojawieniu się okna wybrać DODAJ KALENDARZ. Po zapisaniu kalendarza pojawi się okno Szczegóły kalendarza, a po kliknięciu DODAJ HARMONOGRAM będzie można ustawić godziny pracy. Taki kalendarz można przypisać do umowy pracownika.
Funkcja kalendarzy została szczegółowo opisana w opracowaniu: https://pomoc.wfirma.pl/-kalendarz-na-grafiku-pracownika
Proszę pamiętać, że pytania dotyczące pracy w systemie najlepiej zadawać przez funkcję"Zapytaj Eksperta" dostępną pod zieloną ikoną ze znakiem zapytania.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 5 dni temu
Problem właśnie tkwi w tym, że został stworzony kalendarz i dodany harmonogram pracy w systemie równoważnym (rozliczenie 1 miesiąc, liczba godzin odpowiadająca systemowi podstawowemu w każdym z miesięcy) a nadal nie mogę ustawić etatu 1/1. Gdy ustawię wymiar czasu 12/12 wtedy system pozwala na zapisanie umowy. Niestety nie jestem pewna czy wymiar czasu 12/12 jest prawidłowym zapisem.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 5 dni temu
Dzień dobry,
zwracam uwagę, że wymiar czasu pracy wybrany w umowie o pracę powinien być taki sam jak wymiar etatu wpisany w kalendarzu (jeśli w umowie jest 1/1 to w kalendarzu również wymiar powinien być 1/1). Jeśli to nie rozwiązuje problemu, to proszę o skierowanie pytania poprzez funkcję "Zapytaj Eksperta" dostępną pod zieloną ikoną ze znakiem zapytania. Opisany przypadek wymaga dogłębnej analizy, której nie możemy przeprowadzić na forum (potrzebne będą zrzuty ekranu z systemu)
Pozdrawiam
Pytanie:
wymiar czasu pracy w systemie równoważnym