forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Przychody w kol 8 KPiR/ import JPK

• Dodano: 3 tygodnie temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Dzień dobry,
Mam 2 pytania.
1. Jak dodać fakturę sprzedaży do kol 8 KPiR? Chodzi np. o najem składników majątku. Mam wrażenie, że kol. 8 jest z założenia przypisana do DW. A jeśli faktura - to kol 7. Mam nadzieję, że się mylę, ale po wprowadzeniu danych z faktury nie znajduję możliwości wyboru kolumny księgi.
I drugie pytanie: podatnik ma działalność na KPiR w moim biurze i najem prywatny z VAT, który rozlicza sam. Przesłał mi plik JPK z najmu, żebym wysłała w jednej deklaracji VAT i JPK. Chciałam skorzystać z opcji "importuj JPK" ale program informuje, że opcja jest dostępna tylko dla wykupionego pakietu. Podatnik korzysta chyba jeszcze z 30 dniowego okresu bezpłatnego. Czy to znaczy, że po wykupieniu pakietu po 30 dniach opcja będzie dostępna, czy też trzeba będzie coś jeszcze dodatkowo wykupić?
Z poważaniem J. Kubacka
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 tygodnie temu
Witam Pani Jadwigo,
Ad 1. Faktury wystawiane w systemie automatycznie ujmowane są w kolumnie 7 KPiR. Wyjątkiem jest faktura sprzedaży środka trwałego która automatycznie ujmowana jest w kolumnie 8 KPiR analogicznie jak dowody wewnętrzne.
Jeżeli wystawia Pani fakturę która powinna zostać ujęta w kolumnie 8 KPiR należy w oknie wystawiania faktury przejść do podzakładki KSIĘGOWE i jako Skutek księgowy wybrać opcję Księguj do VAT. Następnie przychód należy dodać bezpośrednio w KPiR poprzez zakładkę: EWIDENCJE - KPiR - DODAJ WPIS.
Ad 2. Integrator JPK dostępny jest dla użytkowników posiadających płatne pakiety dlatego funkcja ta jest nieaktywna w przypadku 30 dniowego bezpłatnego dostępu do systemu. Należy po prostu wykupić konto, a okres darmowy nie przepada - przedłuża on pakiet. Polecam: https://pomoc.mb24.pl/-integrator-jpk-vat
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Przychody w kol 8 KPiR/ import JPK