forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Dotacja z UP import koszty

  • Dodano: 10 wrz 2019, 16:44
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Witam, otrzymałem dotacje na rozpoczęcie DG z UP. Jestem płatnikiem VAT Mam przyznane 18000 PLN na towar do dalszej odsprzedaży. Chciałbym zaimportować spoza EU ten towar za 18000 PLN + transport + cło + VAT moje pytanie brzmi Czy koszty związane z transport + cło + VAT będę mógł wrzucić w koszty i odliczyć VAT ?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 wrz 2019, 18:49
Dzień dobry,
jak rozumiem dotacja pokrywa wyłącznie wartość towaru, pozostałe opłaty czyli transaport, cło i VAT pokrywa Pan z własnych środków. W takim wypadku będą one podlegały księgowaniu. Polecam instrukcję w tym zakresie:
https://pomoc.wfirma.pl/-jak-zaksiegowac-import-towarow-z-chin (przykład na podstawie Chin ale dotyczy to każdego importu towarów spoza UE).
Proszę również zwrócić uwagę, że istnieje jeden przypadek dotacji, który pozwala na ujęcie wydatków nią sfinansowanych w kosztach - jeżeli pozostałe składniki (niestanowiące środków trwałych ani WNiP) zostały sfinansowane dotacją przyznawaną z Funduszu Pracy na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
Więcej na ten temat: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dotacja-w-kpir
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Dotacja z UP import koszty