forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Uwagi dot. używania wielu magazynów

  • Dodano: 16 sie 2019, 07:38
  • 1 osoba ma ten sam problem 1
  • 3 odpowiedzi 3
Autor: WojtekW
Witam serdecznie,
od czasu udostępnienia nam możliwości prowadzenia wielu magazynów korzystamy z tej funkcji bardzo intensywnie, jednak nie wszystko jest tak jakbyśmy chcieli, dlatego poniżej wypunktuję małe podsumowanie uwag i spostrzeżeń.
1. Aktywny magazyn można zmienić tylko w zakładce MAGAZYN - nigdzie w innych zakładkach nie ma informacji o aktualnie wybranym magazynie.
2. Księgując koszt nie ma możliwości wyboru magazynu - towar dodawany jest do aktywnego (ostatnio używanego i niewidocznego podczas księgowania) magazynu. Jest to bardzo uciążliwe, bo często towar nie trafia tam gdzie powinien. Dodając dokument WZ wybór magazynu już jest.
3. Zakładka MAGAZYN--Dokumenty (jak też Rezerwacje, Zamówienia, Produkcja) - fajnie jakby były widoczne dokumenty ze wszystkich magazynów, a informacja którego magazynu dotyczy aby pojawiła się w osobnej kolumnie. Jest taka kolumna jak "Magazyn źródłowy", ale po co jak zawsze jest w niej taka sama informacja jak wybrany magazyn.
4. Przy wystawianiu dokumentu sprzedaży brakuje możliwości wyboru wielu magazynów - każda pozycja na fakturze mogłaby mieć inny magazyn.
5. Brak możliwości wystawienia faktury do kilku WZ z różnych magazynów.
6. Brak możliwości zmiany magazynu przy modyfikacji faktury sprzedaży - często odruchowo wybierzemy niewłaściwy magazyn, a później nie ma możliwości zmiany - oczywiście można to zrobić na "okrętkę" powielając fakturę i usuwając poprzednią, ale po co jak mamy zajebisty program, który może wszystko.

Mam nadzieję, że uda Wam się wprowadzić w życie wszystkie z moich postulatów, a pierwsze 2 to obowiązkowo i jak najszybciej.

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek
PRACOWNIK
  • Dodano: 19 sie 2019, 10:12
Witam,
Ad. 1. i Ad. 2. Jesteśmy w trakcie prac nad dodaniem takiej opcji w innych zakładkach. Na ten moment nie jesteśmy jednak w stanie stwierdzić kiedy dokładnie ta opcja zostanie wprowadzona.
Natomiast jeżeli chodzi o Pana pozostałe sugestie to oczywiście zostaną one przekazane do działu planowania przyszłych aktualizacji w celu ich analizy.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 20 sie 2019, 07:13
Dziękuję za odpowiedź, myślę jednak, że nie będziemy długo czekać na usprawnienia...
0 komentarzy 0
  • Dodano: 7 wrz 2019, 21:16
Witam ponownie,
mam kolejne pytanie związane z używaniem wielu magazynów. Czy istnieje możliwość utworzenia takiego "wirtualnego" magazynu, w którym byłaby przechowywana informacja o stanie wszystkich magazynów (suma produktów)? Taki magazyn mógłbym wybrać w ustawieniach sklepu internetowego, w którym prowadzę sprzedaż ze wszystkich magazynów. Bez tego muszę ręcznie aktualizować stany po stronie sklepu.

Pozdrawiam
Wojtek
3 komentarze 3
PRACOWNIK
  • Dodano: 7 wrz 2019, 21:17
Dzień dobry,
nie istnieje taka możliwość. System nie posiada funkcji, która umożliwiłaby stworzenie magazynu zawierającego aktualizowane na bieżąco stany magazynowe wszystkich prowadzonych magazynów łącznie.
Pozdrawiam
  • Dodano: 9 wrz 2019, 08:51
Wiem, że nie posiada - proszę to potraktować jako propozycję do zwiększenia funkcjonalności wfirma.pl
PRACOWNIK
  • Dodano: 9 wrz 2019, 08:51
Witam,
Dziękujemy za przedstawienie Pana pomysłów, wszystkie zostały przekazane do działu planowania przyszłych aktualizacji.
Pozdrawiam
Problem:
Uwagi dot. używania wielu magazynów