forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Księgowanie wydatku opłaconego fakturą zaliczkową

  • Dodano: 14 sie 2019, 13:37
  • 4 odpowiedzi 4
Jak wprowadzić do wydatków w systemie:
Fakturę, która jest przedpłacona fakturą zaliczkową?
Jaką metodę płatności wybrać ?
PRACOWNIK
  • Dodano: 14 sie 2019, 15:42
Witam,
jeżeli w systemie prowadzona jest księgowość i jest Pan czynnym podatnikiem VAT to z tytułu otrzymania faktury zaliczkowej ma Pan prawo wyłącznie do odliczenia VAT.
Księgowanie wyjaśnia artykuł pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-jak-zaksiegowac-fakture-zaliczkowa-i-koncowa-otrzymana-od-kontrahenta
Metodę płatności należy oznaczyć zgodnie z występującym sposobem płatności np. gotówka, czy przelew. Na gruncie podatkowym oznaczenie metody płatności w systemie nie ma znaczenia.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 26 sie 2019, 14:52
"Ujęcie zaliczki za pomocą skutku księgowego"
W tej metodzie miło by było dodać możliwość zaznaczenia zaliczki na zakup Środków Trwałych. Tak wpisane wydatki są widoczne w module "CRM" - co po zastosowaniu etykiet pozwala na większą kontrolę w przypadku większej ilości zaliczek na kilka różnych ŚT u jednego kontrahenta...
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 26 sie 2019, 14:52
Witam,
takie postępowanie nie będzie prawidłowe ze względu na to, że zakup środka trwałego dodawany w zakładce WYDATKI - KSIĘGOWANIE przy użyciu rodzaju wydatku: ZAKUP ŚRODKÓW TRWAŁYCH (a przy zakupie samochodu stanowiącego środek trwały: ZAKUP SAMOCHODU OSOBOWEGO / CIĘŻAROWEGO) powoduje ujęcie zakupionego składnika majątku również w ewidencji środków trwałych (wymaga podania również daty wprowadzenia do działalności, która zazwyczaj nie jest znana po otrzymaniu jedynie faktur zaliczkowych). Natomiast powinno być to dokonywane dopiero na podstawie faktury końcowej.
Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-srodek-trwaly-w-budowie-ksiegowanie-w-wfirma-pl

Zaliczkę do środka trwałego księguje się poprzez EWIDENCJE REJESTR VAT ZAKUPÓW DODAJ WPIS, gdzie w zakładce Zaawansowane zaznacza się opcję "środek trwały". Tutaj można też dodawać dowolne etykiety (np z nazwą środka trwałego) i według nich później filtrować.
Pozdrawiam
  • Dodano: 27 sie 2019, 14:37
Witam
Jak już wpisałem zakupy wpisane tylko w ewidencji VAT nie są widoczne na koncie kontrahenta w CRM- modułu który powinien ułatwiać nam pracę. Brak jakiejkolwiek informacji w tym module stawia pod znakiem zapytania jakąkolwiek rzetelność informacji w nim zawartych. Biuro rachunkowe nie musi pamiętać o zaliczce na środek trwały dokonanej przed paru miesiącami, od tego ma właśnie narzędzia, a takim wygodnym narzędziem jest CRM. Jeżeli proponuję umożliwienie wpisywania zaliczki na zakup ŚT z modułu wydatki, to właśnie dlatego, że ułatwiłoby to pracę nie tylko mi, ale i innym księgowym. Dziękuję za powtórzenie instrukcji, według której dotychczas księguję, ale prośba moja dotyczyła przemyślenia rozwiązania problemu. Teraz takie postępowanie nie jest prawidłowe, więc proszę o takie dostosowanie systemu, żeby można było poprawnie zaksięgować wszystkie koszty w tym samym miejscu.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 27 sie 2019, 14:37
Dzień dobry,
zwykle zaczynamy od wskazania w systemie dostępnych rozwiązań, nie wiemy bowiem z jakich ścieżek korzysta nasz użytkownik i tym samym czy na pewno zna dostępne funkcje.
Dziękujemy za przedstawienie szerszego kontekstu sprawy i występującego zapotrzebowania.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Nowy wygląd:
Księgowanie wydatku opłaconego fakturą zaliczkową