forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

automat do księgowania not odsetkowych od kontrachentów

  • Dodano: 12 sie, 02:27
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 1 odpowiedź 1
Skoro w przychodach jest automat do księgowania not odsetkowych do KPIR według daty otrzymania płatności, to w wydatkach też by się coś takiego przydało (wg daty faktycznej zapłaty).
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 12 sie, 15:37
Dzień dobry,

w systemie wfirma nie ma osobnego schematu do księgowania kosztowych not odsetkowych, gdyż nie każda otrzymana nota odsetkowa może stanowić podstawę zaksięgowania wydatku w KPiR. Notę odsetkową można zaksięgować jeżeli posiada niezbędne dane, została opłacona, dotyczy umowy zawartej z kontrahentem oraz ma związek z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wówczas notę można zaksięgować w KPiR w dacie zapłaty.
Więcej informacji w artykułach: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-nota-odsetkowa-w-kosztach-firmowych ; https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-nota-obciazeniowa-w-kpir

Opłaconą notę odsetkową spełniającą powyższe warunki należy zaksięgować w systemie przez zakładkę WYDATKI - KSIĘGOWANIE - DODAJ - FAKTURA (BEZ VAT)/WYDATEK (w zależności czy jest Pan vatowcem czy nievatowcem), gdzie należy uzupełnić dane zgodnie z otrzymaną notą oraz pole DATA WYSTAWIENIA oznaczyć na datę zapłaty. Jeżeli nota stanowi pozostały koszt działalności, w polu RODZAJ WYDATKU należy wybrać INNE WYDATKI ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ. Po zapisaniu nota zostanie zaksięgowana w KPiR zgodnie z wprowadzoną datą zapłaty.

W razie pytań związanych z księgowaniem dokumentów w systemie, czy jego techniczną obsługą ma Pan możliwość uzyskania pomocy bezpośrednio w systemie przez funkcję Zapytaj eksperta: https://pomoc.wfirma.pl/-wsparcie-techniczne

Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pomysł:
automat do księgowania not odsetkowych od kontrachentów