forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Składka na ubezpieczenie na życie pracownika na Liście Płac i w KPIR

  • Dodano: 6 sie, 17:27
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Jak prawidłowo umieścić na liście płac pracownika grupowe ubezpieczenie na życie? Składka płacona jest przez pracodawcę.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 7 sie, 12:13
Witam,
rozumiem, że ubezpieczenie jest w pełni finansowane ze środków pracodawcy. W takiej sytuacji takie świadczenie niepieniężne stanowi przychód pracownika, który jest w pełni oskładkowany i opodatkowany.
Aby dodać taki dodatek należy w KADRY / PRACOWNICY/ SZCZEGÓŁY PRACOWNIKA / DODATKI I POTRĄCENIA/ DODAJ / INNE SKŁADNIKI wprowadzić kwotę jaką finansuje przedsiębiorca i ustawić okres obowiązywania dodatku. W zakładce ZAAWANSOWANE należy zaznaczyć odpowiednie okna dotyczące opodatkowania i naliczania składek. Składnik taki nie powinien powiększać kwoty do wypłaty, a jeśli otrzymuje Pan fakturę za polisy są księgowane , wówczas należy również odznaczyć, aby system ujął tę wartość w kosztach firmy.
Proszę o zadawanie pytań dotyczących pracy w systemie za pomocą funkcji "Zapytaj Eksperta" dostępnej z każdej zakładki pod zieloną ikoną ze znakiem zapytania.
Pozdrawiam
1 komentarz 1
  • Dodano: 7 sie, 12:55
Dziękuję za odpowiedź.
Jak rozumiem aby składnik nie powiększał kwoty do wypłaty musi być zaznaczone okno NIE UWZGLĘDNIAJ W WYNAGRODZENIU NETTO. Płatność składek jest na podstawie wystawionej Polisy i nie otrzymuję dodatkowo faktury. Czy to oznacza że nie mogę jej ująć w kosztach?
PRACOWNIK
  • Dodano: 7 sie, 12:55
Witam,
zgadza się, należy zaznaczyć NIE UWZGLĘDNIAJ W WYNAGRODZENIU NETTO oraz jeśli nie księguje Pan takiego wydatku w inny sposób, wówczas wystarczy zaznaczyć okienko UWZGLĘDNIAJ W KOSZTACH FIRMY. Taki dodatek powiększy kwotę brutto wynagrodzenia, która jest księgowana w kpir.
Pozdrawiam
1 komentarz 1
  • Dodano: 8 sie, 11:44
Dziękuję i pozdrawiam.
Pytanie:
Składka na ubezpieczenie na życie pracownika na Liście Płac i w KPIR