forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Nie mozna zmienic jednostki w istniejacym produkcie

Jestem smutny, zły
  • Dodano: 25 lip, 13:07
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: kolec (MP)
Nie moge zmienic jednostki w juz istniejacym produkcie. Po ktorejs z migracji zostala ona zmieniona z 'h' na 'szt' i teraz za kazdym razem jak wystawiam fakture i dodaje pozycje to musze tez zmieniac jednostke. Czasami zapomne i faktury sa niejednolite co bardzo mnie irytuje. Opcja moydfikacji jednostki jest wyszarzona w produktach. Dodalem nowe produkty i wtedy jest OK, ale z kolei nie moge usunac poprzednich produktów bo sa powiazane z istniejacymi dokumentami. Jak wystawiam fakture to widze teraz dwie takie same pozycje i dalej nie wiem ktora ma dobra jednostke a dodatkowo w produktach mam balagan. Bardzo prosze o pomoc w zmianie jednostki w istniejacym produkcie.
PRACOWNIK
  • Dodano: 26 lip, 20:22
Dzień dobry,
Niestety nie ma możliwości zmiany jednostki podstawowej produktu, w momencie zapisania produktu podczas tworzenia lub importu jest do niego przypisywana jednostka podstawowa, która nie ulega modyfikacji. Istnieje możliwość dodania dodatkowej jednostki do produktu, jednak w momencie wystawiania dokumentu należałoby ją każdorazowo wybierać na formularzu dokumentu (domyślnie podstawiania jest jednostka podstawowa). W przypadku powiązania produktów z dokumentami sprzedażowymi lub magazynowymi usunięcie ich będzie również niemożliwe - należałby wcześniej usunąć powiązanie z dokumentami tj. usunąć dokumenty lub odznaczyć na nich skutek magazynowy co może spowodować nieporządek w partiach magazynowych. Jeśli posiada Pan takie produkty, to zalecam ich ukrycie przez co nie będą one wyświetlane w kartotece produktów oraz podczas generowania dokumentu, natomiast powiązanie z wcześniej wystawionymi dokumentami zostanie zachowane. Proszę kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybrany produkt oraz wybrać opcję "ukryj".
Załączam również pomocny artykuł dotyczący jednostek: https://pomoc.wfirma.pl/-jednostki-miar-w-katalogu-produktow-systemu-wfirma
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Problem:
Nie mozna zmienic jednostki w istniejacym produkcie