forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

ZUS DRA a odliczanie zasiłku

• Dodano: tydzień temu
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: kuba9989
Czy po wprowadzeniu w zakładce Start/ZUS/Zasiłki przedsiębiorcy, dat w których przedsiębiorca był chory i zatwierdzeniu otrzymania środków z ZUS, system przy generowaniu deklaracji ZUS DRA automatycznie odliczy dni zwolnienia (tak by wynikało z informacji które znalazłem gdzieś w poradnikach wfimy ale nie wiem czy tyczą się one tylko pracowników czy też przedsiębiorców), czy trzeba zaznaczyć opcję "częściowe składki" i policzyć dni pracy na piechotę?
Bo jeśli możliwa jest ta pierwsza ścieżka to u mnie za żadne skarby nie działa.
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Witam,
po dodaniu zasiłku przedsiębiorcy w START / ZUS / ZASIŁKI PRZEDSIĘBIORCY / DODAJ ZASIŁEK przy dodawaniu DRA lub korekty DRA składki automatycznie powinny zostać pomniejszone pod warunkiem, że opłacane są od standardowej (czyli najniższej, a nie od indywidualnej podstawy). Szczegółową instrukcję wprowadzania zasiłku chorobowego znajdzie Pan w opracowaniu naszej pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-wprowadzanie-zwolnienia-chorobowego-osoby-prowadzacej-dzialalnosc-gospodarcza-oraz-osoby-wspolpracujacej
Proszę pamiętać, aby pytania dotyczące pracy w systemie zadawać poprzez funkcję "Zapytaj Eksperta" dostępną z każdej zakładki pod zieloną ikoną ze znakiem zapytania. Wtedy jesteśmy w stanie dokładnie przeanalizować dany przypadek i ustalić ścieżkę postępowania.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Problem:
ZUS DRA a odliczanie zasiłku