forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Aktualizacja wfirma.pl i mojebiuro24.pl 19.3

PRACOWNIK
  • Dodano: 3 tygodnie temu
  • 4 odpowiedzi 4
  • Dodano: 2 tygodnie temu
To może w końcu w mojebiuro24 przywrócicie skasowane parę miesięcy temu prognozy podatku VAT ? To jest chore , żebym w nowoczesnym systemie fakturującym musiał liczyć prognozę podatku kalkulatorem .
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
Panie Dominiku,
właśnie na prośbę biur rachunkowych usunęliśmy tą funkcję. Księgowi argumentowali tym że ich klienci interpretowali tą informację jako podatek VAT do zapłacenia. W systemie wfirma.pl moduły
- prognoza podatku dochodowego
- prognoza podatku VAT
są w dalszym ciągu dostępne. To dlatego, że przedsiębiorca sam musi wyliczyć zobowiązanie. W tym przypadku nie ma problemu z komunikacją. To nie wina systemu.
Aktualnie pracujemy nad dostosowaniem systemu wfirma.pl do urządzeń mobilnych i przy okazji chcemy przebudować dashboard na bardziej czytelny.
5 komentarzy 5
kpl
Osobiście korzystam z wfirmy bez pomocy biura, ale być może w przypadku osób korzystających z usług biur rachunkowych wystarczyłoby "przysłonić" prognozę checkboxem typu "Mam świadomość, że to co za chwilę zobaczę, to tylko prognoza i NIE jest to podatek jaki należy przelać do US, taki podatek będzie dostępny w oknie XYZ po 19 aktualnego miesiąca" oraz przycisk typu "Pokaż mi PROGNOZĘ podatku aktualną tylko w chwili obecnej".

Myślę, że tego typu rozwiązanie w zupełności rozwiązałoby problem.
PRACOWNIK
Pracujemy nad przebudową wszystkich widoków, uwagi Państwa są mile widziane. Proszę o cierpliwość.
To dlaczego nie osunęliście prognozy podatku dochodowego ? To wytłumaczenie zupełnie nie trzyma się kupy. Wcześniej jak pisałem maila w tej sprawie to dostałem info , że jak chcę mieć prognozy to muszę przejść z mojebiuro24 na wfirmę ale wtedy będę płacił więcej. Myślę , że to jest główny powód usunięcia prognoz. Jak ktoś nie ma czasu ma zabawę kalkulatorem to musi wykupić pełny pakiet albo dalej męczyć się w wykastrowanej wersji mojebiuro24
PRACOWNIK
Dzień dobry,
obecnie przedsiębiorcy korzystający z usług biur rachunkowych w ramach systemu mojebiuro24.pl nie mają dostępnych prognoz podatku VAT i dochodowego. Jest natomiast dostępny moduł Podatki i Ubezpieczenia, gdzie widać zbiorczą listę z wyliczonymi zobowiązaniami wobec US i ZUS.

Wfrma.pl od mojebiuro24.pl różni się tym, że służy do samodzielnego prowadzenia księgowości. Mojebiuro24.pl to natomiast serwis łączący przedsiębiorcę z księgowym i z założenia to księgowy w razie potrzeby może wskazać prognozę wybranego podatku.
Pozdrawiam
PRACOWNIK
Szanowny Panie, jak po przejściu z mojebiuro24.pl na wfirma.pl będzie Pan płacił więcej? Na platformie mojebiuro24.pl to biuro rachunkowe za Pana płaci. Chyba że nie prowadzi Pan biura rachunkowego ani też nie jest Pan klientem takiego biura i bezprawnie korzysta z rabatu dla biur rachunkowych
  • Dodano: tydzień temu
Do Pani Beaty Kostrzyckiej : Wytłumaczę Pani zasadę pracy w mojebiuro24.pl bo chyba nie ma Pani o tym dostatecznej wiedzy. Ja jako klient biura samodzielnie wpisuje do systemu wszystkie faktury zakupowe, kosztowe i sprzedażowe i dopiero na początku następnego miesiąca biuro weryfikuje wszystkie moje wpisy i wtedy podaje kwoty podatków. W trakcie trwania miesiąca biuro nie poda mi żadnych prognoz. Muszę ręcznie wszystko liczyć, bo ktoś wpadł na dziwny pomysł wyrzucenia wszystkich prognoz podatków. Konkurencja czegoś takiego nie robi i tylko Wy tak chorobliwie dbacie o to , żeby klient biura przez przypadek nie zapłacił za dużego lub za małego podatku. Według Was klienci biura rachunkowego to idioci , którzy nie potrafią czytać i płacą podatki bez porozumienia z biurem na podstawie prognoz w programie . Do Pana Andrzeja Lazarowicza: Obecnie płacę biuru rachunkowemu kwotę X za prowadzenie księgowości i w cenie mam wykastrowaną wersję Wfirmy. Chcąc mieć wersję pełną muszę oprócz kwoty X zapłacić jeszcze dodatkowo abonament za pełną wersję bo biuro mi nie obniży ceny za księgowość przy rezygnacji w mojebiuro. Teraz Pan rozumie skąd wyższa kwota ?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Szanowny Panie, napisałem Panu wyżej w tym samym temacie
"Panie Dominiku,
właśnie na prośbę biur rachunkowych usunęliśmy tą funkcję. Księgowi argumentowali tym że ich klienci interpretowali tą informację jako podatek VAT do zapłacenia. W systemie wfirma.pl moduły
- prognoza podatku dochodowego
- prognoza podatku VAT
są w dalszym ciągu dostępne. To dlatego, że przedsiębiorca sam musi wyliczyć zobowiązanie. W tym przypadku nie ma problemu z komunikacją. To nie wina systemu.
Aktualnie pracujemy nad dostosowaniem systemu wfirma.pl do urządzeń mobilnych i przy okazji chcemy przebudować dashboard na bardziej czytelny".
Jeszcze raz powiem, to właściciele biur rachunkowych które współtworzą serwis mojebiuro24.pl zwrócili nam uwagę by prognoz nie wyświetlać. Rozumiem Pana argumenty dlatego napisałem
"Pracujemy nad przebudową wszystkich widoków, uwagi Państwa są mile widziane. Proszę o cierpliwość".

Jeszcze raz powiem, pracujemy nad całkiem nowym interfejsem mobilnym jak i na desktop gdzie dashboard będzie posiadał graficzne wyświetlanie danych. To pozwoli na wyświetlenie prognoz w sposób czytelny ale odróżniony od wyliczonych podatków.

Pana wpis
"Konkurencja czegoś takiego nie robi i tylko Wy tak chorobliwie dbacie o to , żeby klient biura przez przypadek nie zapłacił za dużego lub za małego podatku".
Pochlebia nam z jednej strony, 29 lat prowadzę sprawy podatkowe klientów i niestety na różne sytuacje się napatrzyłem. W sferze podatków lepiej dmuchać na zimne niż narazić klientów na dolegliwości ze strony skarbówki.

Co do konkurencji to tak na marginesie, nie mamy w tym zakresie takiej. Nikt do tej pory nie stworzył kompletnego systemu dla biur rachunkowych online.

Pana wpis
"Według Was klienci biura rachunkowego to idioci , którzy nie potrafią czytać i płacą podatki bez porozumienia z biurem na podstawie prognoz w programie".

Powtórzę się, to nie my wpadliśmy na ten pomysł a otrzymaliśmy setki próśb o usunięcioe prognoz w tej formie.
Pozdrawiam
PRACOWNIK
Dzień dobry,
na wstępie chciałabym wyjaśnić, że nie znając zasad funkcjonowania biur rachunkowych i przepływu pracy na linii biuro - klient, nie bylibyśmy w stanie stworzyć systemu mojebiuro24.pl w takim kształcie jak obecnie - z usprawnieniami wspomagającymi obsługę klienta na odległość.

Jak wyjaśnialiśmy wcześniej, prognozy podatku VAT i dochodowego zostały celo ukryte ze względu na liczne zgłoszenia biur rachunkowych dotyczące błędów w płatnościach podatków dokonywanych przez ich klientów. Jeśli wprowadzone faktury kosztowe nie są sprawdzone przez księgowego (lub są w trakcie księgowania) to zawsze istnieje ryzyko błędu wyliczenia prognozy. Istnieje też kilka modeli współpracy. Jeden jest taki jak w Pana przypadku - klient samodzielnie wprowadza wydatki. Natomiast w innej wersji klient przekazuje dokumenty do biura a księgowy je wprowadza. Miesiąc może nie być jeszcze zamknięty kiedy klient wygeneruje prognozę podatku, a wtedy jej wysokość może znacznie odbiegać od właściwej wartości.

Jako, że system mojebiuro24.pl ma również rozwiązywać problemy przedsiębiorców, nie jesteśmy głusi na Państwa zapotrzebowanie co do konkretnych funkcjonalności. Doskonale rozumiemy Pana argumentację ale też rozumiemy stanowisko biur rachunkowych. Postaramy się natomiast znaleźć rozwiązanie zadowalające obydwie strony.
Pozdrawiam
2 komentarze 2
Rozumiem, że pojawiały się zgłoszenia ze strony księgowych aby ukryć bardzo istotne i przydatne informacje dla przedsiębiorcy.
Podobnie jak Pan Dominik nie rozumiem ich argumentacji. Nie wyobrażam sobie współpracy z biurem rachunkowym które traktuje mnie jak idoi… niepoważnie i celowo ukrywa przede mną informacje na temat mojej firmy.
W zawiązku z powyższym zgłaszam kolejną prośbę, tym razem ze strony przedsiębiorców, aby mieli oni dostęp na bieżąco do istotnych informacji na temat księgowości ich firm.
PS. Jeszcze większym absurdem jest uniemożliwienie przedsiębiorcom dostępu do grafików pracowników, co chyba było już poruszane w innym wątku.
PRACOWNIK
Dobry Wieczór,
tak jak napisałem, projektujemy aktualnie widoki i z pewnością Państwa zgłoszenia weźmiemy pod uwagę.
Aktualizacja:
Aktualizacja wfirma.pl i mojebiuro24.pl 19.3