forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Płatny pakiet Kadry, Płace i Ubezpieczenia od 30 czerwca 2019 r

PRACOWNIK
  • Dodano: 3 tygodnie temu
  • 20 odpowiedzi 20

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 30 czerwca 2019 roku moduł Kadry i płace przestanie być bezpłatnym dodatkiem w wersji Beta, a stanie się osobnym pakietem abonamentowym, który będzie można kupić jako całkowicie odrębny pakiet do rozliczeń kadr, płac, ubezpieczeń i podatków za pracowników lub wykupić go jako płatny dodatek w pakiecie Księgowość online lub Zarządzanie sprzedażą.

Uwaga!
Wszystkie pakiety Księgowości online wykupione na dowolny okres przed 30 czerwca 2019 roku, nie będą wymagały dopłat za korzystanie z modułu Kadry i płace do końca trwania aktualnie wykupionego pakietu.

Podstawowe narzędzie do wyliczania wynagrodzeń w ciągu 10 lat stało się kompleksowym oprogramowaniem do prowadzenia rozliczeń z pracownikami.

W nadchodzącej aktualizacji zostanie wprowadzonych wiele nowych funkcji, w tym rozliczanie dywidend i umów dla organów zarządzających, co oznacza, że pakiet Kadry i płace będzie przeznaczony także dla spółek kapitałowych.

Informujemy również, że prace nad modułem Kadry i płace nie zostały zakończone. Nasz zespół nadal będzie dostosowywał tę część systemu do zmieniających się przepisów oraz rozwijał ją o nowe funkcjonalności, które ułatwią pracę użytkownikom.

Nie podoba mi się ten pomysł naturalnie. Miło że uprzedzacie chociaż te 5 dni do przodu.
Czy wiadomo jaki będzie koszt kadr i płac w formie dodatku? I drugie pytanie, czy w tej postaci też będzie to integralne z wfirma czy w ogóle osobna platforma to będzie?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
Dzień dobry,
koszt pakietu "Kadry, Płace i Ubezpieczenia" będzie odpowiadał cenie za pakiet "Księgowość Online". Z tym że każdy użytkownik systemu który zdecyduje się wykupić pakiet "Księgowość Online" na starych zasadach przed 30 czerwca tego roku, do końca ważności pakietu nie będzie musiał dopłacać za pakiet "Kadry, Płace i Ubezpieczenia". Zasady korzystania z modułu nie zmienią się - w dalszym ciągu będzie to integralna część wFirma.pl.
Pozdrawiam
2 komentarze 2
A czy klient podpięty do Biura Rachunkowego może przedłużyć pakiet do końca roku, i w ten sposób skorzystać z tej możliwości nie dopłacania do pakietu Kadry?
PRACOWNIK
Proszę po zalogowaniu się do systemu skorzystać z funkcji zapytaj eksperta. Dyżurujący pracownicy wyjaśnią jak sobie poradzić z tym problemem
Trochę drogi ten pakiet kadry i płace, w porównaniu z księgowością, większość wykorzystuje podstawowe funkcje a cen taka sama jak księgowości czyli 9 zł. netto dla biur
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Proszę spojrzeć na moduł z szerszej perspektywy. Nasze narzędzie posiada już teraz funkcje za które w formie dodatków trzeba płacić w przypadku oprogramowania instalowanego. Pełna integracja z ZUS + pełna integracja z systemem księgowym upraszcza znacznie obsługę klientów przez biura rachunkowe. Udostępnienie klientom możliwości pobierania samodzielnie zaświadczeń i innych dokumentów zwalnia księgowych i kadrowych z tego typu pracochłonnych czynności. Proszę też pamiętać że tak jak w przypadku systemu księgowego Kadry, Płace i Ubezpieczenia będziemy rozwijali nie pobierając za nowe funkcje dodatkowych płatności.
Wcześniej czy później musiało do tego dojść. Jak najbardziej uważam, że do dalszego rozwoju wFirmy potrzebne jest rozdzielenie funkcji - nie wszyscy ich potrzebują, a Ci co potrzebują niech płacą. Tylko abyście przy okazji nie zapomnieli o podstawowym module i szybciej naprawiali błędy, które zgłaszam przez Eksperta.
Powodzenia!
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
System naszej pracy opiera się na niezależnych zespołach projektowych. Pracują one nad utrzymaniem i rozwojem takich modułów systemu jak:
- interfejs mobilny i mobilna wersja mojo.pl,
- magazyn i ecommerce,
- kadry płace i ubezpieczenia,
- księgowe automaty i OCR,
- CRM
Podział ma zapewnić autonomię i równoległy rozwój wszystkich funkcji systemu.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
O tym jak pracujemy można przeczytać https://wins.pl/jak-pracujemy Pozdrawiam
Czy będzie wreszcie dodana funkcja wysyłania podpisanych (podpisem kwalifikowanym) deklaracji PIT11 na maile pracowników?
Obecnie zatrudniając krótkoterminowo kilkaset osób rocznie, zabawa z ręcznym wysyłaniem osobno do każdego maila z osobnym załącznikiem z pitem jest kilkudniową katorgą, co można by uprościć do kilku kliknięć.
5 komentarzy 5
PRACOWNIK
Witam, ze względów bezpieczeństwa zrezygnowaliśmy z realizacji tej funkcji na rzecz dużo szerszego, ale przede wszystkim bezpieczniejszego rozwiązania jakim będzie Panel Pracownika. Za pomocą tego modułu będzie można udostępniać pracownikom PIT-11 jak i inne dokumenty kadrowo-płacowe.
Dziękuję za informację.
- Kiedy Panel Pracownika będzie uruchomiony?
- Czy dostęp trzeba będzie wysyłać każdemu ręcznie, czy będzie to proces zautomatyzowany?
- Czy udostępnione dokumenty będą mogły być podpisane własnym podpisem certyfikowanym?
- Czy będzie opcja potwierdzenia odbioru PIT11?
PRACOWNIK
O rozwiązania dotyczących konkretnych funkcji jakie będziemy wdrażali, wolałbym w tym miejscu nie dyskutować. Nie chce ujawniać konkurencji dokładnych naszych planów.
W takim razie mam nadzieję, że pomysły z moich pytań będą uwzględnione, żeby praca z modułem była faktycznie sensowna i efektywna.

Czy te rozwiązanie będzie dostępne przed nowym rokiem, tak, aby już nie trzeba było się męczyć z ręczną wysyłką pitów11 za 2019 rok?
PRACOWNIK
Planujemy je uruchomić jeszcze w tym roku
Proszę się nie obrazić ale moduł konkurencji za bardzo nie odbiega od waszego, a płacić nie trzeba. Ale to wasza firma i wasze decyzję. Może kiedyś do was wrócę, póki co wybieram tańszą opcję.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Krytyka zwłaszcza wyrażona w dobrej wierze nie jest powodem do obrażania się. Moduł konkurencji odbiega i to znacznie od naszego. Proszę o rzetelne porównanie funkcji. Nie w kontekście co aktualnie Pan potrzebuje a w takim czy oprogramowanie spełnia wymogi dla firmy rozwijającej się, na przyszłość.
Dzień dobry.
Panie Andrzeju, bardzo się cieszę, że moduł kadrowy się rozwija i będzie zdolny "przemielić" tysiące funkcji, o których nie mam zielonego pojęcia i ich nie rozumiem oraz setki pracowników, których nie mam.
Proszę jednak spojrzeć na to z naszej perspektywy. Małych żuczków zatrudniających w porywach jednego pracownika i zadowolonych z tego co mamy.
Dla nas przekaz wygląda tak:
Za tydzień podrożejemy o 100%.
Rozumiem podniesienie ceny, ale o 100%?
Nie chce mi się wierzyć, że jesteśmy tak małą grupą, z którą nie trzeba się liczyć, bo nie wiem jak inaczej na ten ruch spojrzeć.
Osobiście nie chcę przechodzić do konkurencji. Chcę zostać z wami i na razie po prostu dołożyłem abonamentu licząc, że zrobicie jakieś tańsze mini kadry dla nas malutkich.
pozdrawiam
Marek Zimolong
7 komentarzy 7
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Mam ten sam problem. Zatrudnia jedną osobę na umowę o pracę i będę zmuszone przenieść swoją księgowość do innej firmy, bo podwyższa o 100% jest dla mnie zbędnym kosztem. W dzisiejszych czasach liczy się elastyczność i nawet w biurach rachunkowych płaci się za ilość obsługiwanych pracowników kadrowo a nie jako stałą kwotę. Proszę przemyśleć uzależnianie kwoty za moduł od ilości pracowników. Takie rozwiązanie nie zrazi obecnych klientów.
Dzień dobry,

Całkowicie zgadzam się z Panem Markiem. Absolutnie rozumiem konieczność rozwijania modułu kadrowego, jednak cena z mojej perspektywy wydaje się zaporowa w przypadku konieczności wystawienia maksymalnie 1-2 prostych umów cywilno-prawnych co miesiąc.
Czy jest może w planach wprowadzenie wersji "light" modułu kadrowego dla drobnych przedsiębiorców którzy mają na raz aktywnych np. mniej niż 3-5 umów z pracownikami/zleceniobiorcami zamiast blokowania dostępu do całego modułu?

Pozdrawiam,
Marcin Robak
PRACOWNIK
W pełni się z Państwem zgadzam że mikro przedsiębiorca, zatrudniający 1 osobę w porywach 2 powinien mieć prostą drogę do rozliczania pracownika. Niestety, tak nie jest. I to nie jest moja czy nasza wina. Winę ponoszą wszystkie rządy które od wielu lat kompletnie ignorują ten problem. My tworzymy narzędzia które mają uprościć życie przedsiębiorcy. Bez pieniędzy tego nie zrobimy, wkład zainwestowany w system Kadry, Płace i Ubezpieczenia powinien wypracować wartość zwrotu jak i premię na rozwój.
Dokładnie tak jest. Zadowoleni klienci muszą zacząć się rozglądać za alternatywami. Z perspektywy małego żuczka, to się nam okraja możliwości, a nie dodaje.
PRACOWNIK
Drodzy Państwo,
Proszę zwrócić uwagę, że nawet zatrudnienie kilku pracowników na krótki okres nakłada na pracodawcę/zleceniodawcę szereg obowiązków, które muszą wykonać (również po zakończeniu umowy z pracownikiem).
Cena za pakiet księgowości nie jest ceną za wystawienie jednej lub kilku umów.
Zatrudniając pracownika lub zleceniobiorce należy wykonać szereg czynności:
1. Wygenerowanie umowy
2. Rozliczenie wynagrodzenia (wygenerowanie listy płac/rachunku)
3. Zarejestrowanie/wyrejestrowanie pracownika/zleceniobiorcy w ZUS
4. Comiesięczne generowanie deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA wraz z odpowiednimi załącznikami (RSA, RCA, RZA, RPA).

Deklaracje ZUS można wysłać za pośrednictwem portalu PUE ZUS po założeniu profilu zaufanego. Wówczas deklaracje będą podpisywane podpisem ePUAP potwierdzonym profilem zaufanym.

Drugą możliwość jest przesyłanie deklaracji do ZUS za pośrednictwem programu Płatnik. Aby skorzystać z tej możliwości przedsiębiorca musi posiadać podpis kwalifikowany. (Koszt około 130 zł)

5. Co miesiąc należy naliczyć i opłacić zaliczkę na podatek dochodowy - PIT-4 (podatek dochodowy na zasadach ogólnych) lub PIT-8 A (zryczałtowany podatek dochodowy).

6. W przypadku umowy o pracę, po zakończeniu zatrudnienia należy wystawić świadectwo pracy.

7. Po zakończeniu roku należy wygenerować deklarację roczną PIT-11 - należy ją przekazać pracownikowi oraz wysłać do US (od 2019 r. wysyłka możliwa tylko drogą elektroniczną).

Do wysyłki deklaracji PIT-11 można wykorzystać uruchomiony przez Ministerstwo Finansów system e-Deklaracje. Warunkiem jest jednorazowe złożenie formularza UPL-1. Jest to pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej przy użyciu podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

8. Podatkowe zbiorcze deklaracje (PIT-4R lub/i PIT8-AR)

Po zakończeniu roku podatkowego pracodawca zobowiązany jest przesłać do US zbiorczą deklarację roczną PIT-4 lub PIT-8AR z wykazanymi wszystkimi zaliczkami na podatek z podziałem na poszczególne miesiące i tytuły tych zaliczek. Deklaracje również należy przesłać tylko droga elektroniczna, z użyciem podpisu kwalifikowanego.

9. Księgowanie wynagrodzenia i składek ZUS

Oczywiście prowadząc wszystkie rozliczenia poza systemem, należy ręcznie zaksięgować wynagrodzenie i osobno składki z podziałem na społeczne, zdrowotne i FP.

Podsumowując, pełne rozliczenie pracowników (bez względu na ich ilość) nakłada na pracodawców szereg obowiązków i konieczność korzystania co najmniej z kilku programów zewnętrznych. To, że Państwo tego nie dostrzegają najlepiej świadczy o tym, jak nasz system jest zautomatyzowany i jak bardzo pozwala Państwu zaoszczędzić czas i pieniądze.

Powyżej zostały wymienione tylko podstawowe obowiązki w bardzo uproszczonym schemacie. Nawet 1 pracownik zatrudniony na umowę o prace lub umowę zlecenie może Państwu dołożyć obowiązków związanych z odpowiednim naliczeniem wynagrodzenia chorobowego, urlopowego lub dokonaniem np. obowiązkowych potrąceń komorniczych. Z kolei to pracodawca osobiście odpowiada za prawidłowość tych wyliczeń i wywiązywaniu się obowiązków zarówno wobec organów jak i samych pracowników.

Na koniec wspomnę jeszcze o obecnie obowiązujących bardzo rygorystycznych przepisach RODO i odpowiedzialność za odpowiednie zabezpieczenie danych osobowych pracowników.

Cena pakietu (tak jak cały system) zawiera wszystkie aktualizacje systemu - zarówno dotyczące nowych funkcji i ergonomii oraz przede wszystkim dopasowywanie systemu do zmieniających się przepisów. W zakresie Kadr i płac już od 1 sierpnia nastąpią zmiany dotyczące podatku za młodych pracowników, obowiązek rozliczania Pracowniczych Planów Kapitałowych i inne zapowiadane przez Rząd.

Myślę, że każdy z Państwa samodzielnie musi dokonać analizy czy oszczędność kilku złotych rekompensuje utracony czas, koszty pośrednie związane z pośrednimi oprogramowaniami (ZUS PUE, PŁATNIK, e-PUAP, podpis kwalifikowany) oraz gwarancje bezpieczeństwa ochrony danych osobowych.
Również jestem małym żuczkiem, który raz do roku zatrudnia grafika do zrobienia prostego zlecenia i nie zamierza płacić 2x więcej za wygenerowanie PIT-11 i PIT-4R, skoro sam pracownik kosztuje mniej niż Wasz pakiet. Niestety jeśli cena pakietu Kadry i płace dla 1-2 pracowników zostanie na obecnym poziomie to będę zmuszony przejść do konkurencji gdzie za wystarczające mi funkcjonalności zapłacę 10-15% więcej a nie 100%!! Szkoda, bo polubiłem wFirmę, ale zaczęliście gwiazdorzyć.
Również jestem zaskoczony podwyżką o 100% ceny za wfirma. W tym momencie kompletnie mija się z celem dla mnie prowadzenie samemu księgowości. Wolę trochę dopłacić i oddać prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej. :(
Rozumiem, że skoro zdecydowaliście się na taki krok (nie jest to zaskoczenie, tym bardziej że się z tym nie kryliście) mogę być spokojny o dopasowanie dodatku do obowiązujących przepisów (np. zwolnienie z podatku dochodowego osób do 26 roku życia), oraz o rzecz którą już wcześniej zgłaszałem - udostępnienie grafiku pracy w widoku przedsiębiorcy, jest to bardziej przydatne jemu niż dla Biura
4 komentarze 4
PRACOWNIK
Dzień dobry, oczywiście udowadniamy to od wielu lat, że aktualizujemy system bez żadnych dodatkowych opłat, na bieżąco, zawsze tak by w momencie wejścia w życie zmian w prawie działał on w zgodzie z nimi. Przykładem było wdrożenie JPK jeszcze przed ogólnym obowiązkiem prawnym czy też zmian na przełomie roku 2018/2019 dotyczących samochodów. Tak samo dbamy o aktualizacje modułu kadr, płac i ubezpieczeń. Pozdrawiam
PRACOWNIK
Panie Wojciechu,
uruchomienie pakietu Kadry, Płace i Ubezpieczenia w wersji komercyjnej, równa się po naszej stronie. Powołaniu stałego zespołu merytorycznego czuwającego nad prawidłowością działaniem pakietu jak i monitorującego zmiany prawne w obszarach:
- prawo pracy,
- prawo cywilne,
- prawo podatkowe - PIT
- prawo ubezpieczeniowe.
Nasi eksperci w tych i innych dziedzinach są praktykami, dzielącymi się wiedzą na takich portalach jak:
- https://poradnikpracownika.pl/
- https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/
- https://www.rp.pl/
- https://www.gazetaprawna.pl/
Gwarantuje to, że system zawsze jest zgodny z obowiązującym prawem a nasi klienci mają wsparcie na wysokim poziomie.
Dziękuję za odpowiedź, ale nadal nie wiem dlaczego przedsiębiorca ma taki ograniczony dostęp do pakietu - grafik pracy, lista obecności - to są rzeczy bardziej przydatne przedsiębiorcy niż dla Biura Rachunkowego
PRACOWNIK
Będziemy wdzięczni za przesłanie swoich uwag drogą Zapytaj Eksperta, zachęcamy wszystkich klientów do zgłaszania pomysłów. Są one bardzo przydatne przy rozbudowie systemu.

Ograniczenia o których Pan mówi, wynikły też ze zgłoszeń kierowanych do nas przez właścicieli biur rachunkowych.

Myślę że uda nam się w przyszłości rozwiązać podobne problemy za pomocą rozbudowanego systemu uprawnień.
Moduły płacowo-kadrowe w innych systemach są wyceniane osobno i co do tego, że wfirma chce wprowadzić osobną opłatę za ten moduł, nic nie mam. Ale... Moim zdaniem nadal mamy do czynienia z modułem w wersji beta, w którym brakuje funkcji usprawniających pracę w zakresie obowiązujących przepisów, a mianowicie:
1) brak automatu do wyliczenia ekwiwalentu za urlop,
2) brak automatu do wyliczeń zajęć komorniczych,
3) brak ewidencji czasu pracy z uwzględnieniem godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy (w tym rozliczanie godzinowe wyjść prywatnych),
4) mało wzorów zaświadczeń dla pracowników i ograniczona możliwość tworzenia własnych szablonów w tym zakresie (brak zaświadczenia do dodatku mieszkaniowego, zaświadczenia do świadczeń rodzinnych etc.),
5) dodatki do wynagrodzeń są ustalane tylko kwotowo, a brakuje dodatków procentowych, które są najczęściej wykorzystywane w praktyce.
W innych systemach tego rodzaju funkcjonalności są i jak Państwo to wprowadzą, to można uznać, że moduł będzie w pełni funkcjonalny.
2 komentarze 2
Zgadzam się z tą opinią. Dodatkowo dokładam brak możliwości skorygowania list płac za poprzednie okresy. Bez otwarcia miesiąca i sporządzenia nowej listy płac nie można poprawić błędów lub chorobowych po zamknięciu listy płac. Korekta błędów będzie w związku z tym źle ujęta w księdze i wprowadza bardzo dużo zamieszania.
PRACOWNIK
Dziękuję za sugestie, wszystkie te rzeczy o których piszecie Państwo posłużą jako inspiracja do rozwoju całego systemu.
PRACOWNIK
Dzień dobry,
Nie zgodzę się z porównywaniem naszej usługi do systemów typu Optima czy R2 Płatnik. Oczywiście tradycyjne systemy kadrowe mają wymienione funkcje, jednak nie mają w pełni funkcjonalnego modułu Ubezpieczenia. Zastępuje on w pełni tak siermiężnego Płatnika. Tworząc cały system musieliśmy zadbać o równoległą rozbudowę systemu Kadrowo - płacowego i do rozliczania Ubezpieczeń. Ponadto nasza usługa składa się z udzielania wsparcia klientom. Tego nikt nie zauważa, by takie wsparcie działo na najwyższym poziomie musieliśmy stworzyć dobrze działający zespół ekspertów z dziedzin takich jak
- Prawo pracy,
- Prawo cywilne,
- Prawo podatkowe,
- Prawo ubezpieczeniowe.
Funkcje jakie Pan wymienił zostały w formie zadań wprowadzone do zaprogramowania jeszcze w tym roku. Liczyliśmy że wejdzie część jeszcze w tej aktualizacji.
Stworzenie osobno finansującego się modułu sprawi że pozyskane środki będą finansowały rozbudowę pakietu.
Wrzutki rządowe typu zerowy pit dla pracowników do 26 roku życia przeciągają pracę nad funkcjami o których między innymi Pan napisał.
2 komentarze 2
Dziękuję za odpowiedź. Pocieszył mnie Pan. Na marginesie chciałbym wspomnieć, iż moim zdaniem na Państwa stronach brakuje informacji w stylu "nad tym pracujemy" czy "w kolejnej aktualizacji wprowadzimy" lub choćby nawet "pomysły przyjęte do realizacji" z przewidywaną datą zmian.
PRACOWNIK
Bardzo chcemy być otwartą firmą na sugestie klientów. Dziękuję za sugestie, z pewnością je wykorzystamy.
Ma Pan rację że taka informacja będzie przydatna dla klientów.
Pozdrawiam
Witam
Nie mam pracownika- pracowników ,czy muszę dokupić
moduł Kadry i płace, czy można dokupić na 1 lub 3 miesiące
Łukasz
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Jeżeli nie ma Pan pracowników to nie trzeba wykupywać tego pakietu. W razie czego w każdej chwili może Pan dokupić moduł Kadry jako dodatek, na okres trwania aktualnie wykupionego abonamentu.
Moim zdaniem jako, ze byla to integralna czesc pakietu podstawowego to te wyodrebnienie powinno isc w parze z obnizeniem ceny podstawowego pakietu. Za dwa razy wieksze pieniadze mam miec to samo co do tej pory? Nonsens. Cena 90zl netto / mc i jeszcze o wszystko samemu dbac, pamiętać itp. Powiedzą mi Państwo zatem co miałoby mnie tu trzymać u Państwa i powstrzymywać od przeniesienia księgowosci do np. tradycyjnego biura? za 200-300zł brutto i zaoszczędzonych kilka godzin pracy i siwych włosów czekania na odpwoedzi z Państwa strony.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Panie Krzysztofie, uczciwie ujmując sprawę to:
- cena za pakiet do prowadzenia samodzielnego księgowości od 2009 roku nie uległa zmianie i kosztuje 45 PLN za 30 dni,
- cena za pakiet związany z fakturowaniem została obniżona z 24 PLN do 15 PLN za 30 dni,
- pakiet Kadry, Płace i Ubezpieczenia nigdy nie był częścią innego pakietu, był udostępniony dla użytkowników prowadzących księgowość w wersji rozwojowej BETA.

Nie ukrywaliśmy że kiedyś przyjdzie taka chwila i nakłady poniesione przez wiele lat będziemy chcieli zmonetyzować.

Jeżeli chodzi o cenę, przy wykupie pakietu na 180 dni i więcej, cena zostaje obniżona do 35 PLN. Co w sumie za Księgowość i Kadry daje 70 PLN za 30 dni.

Jeżeli chodzi o korzystanie z usług biura rachunkowego, jak najbardziej zgadzam się z Panem. Na pewnym poziomie rozwoju firmy. Lepszym rozwiązaniem jest skupienie się na prowadzeniu biznesu, zlecając prowadzenie spraw swojej firmy dobremu biurowi rachunkowemu.

Wspieramy takie biura polecając je naszym klientom https://mojebiuro24.pl/katalog-biur-rachunkowych Współpraca z księgowymi jest dalej możliwa z wykorzystaniem naszej platformy mojebiuro24.pl
podwyższka o 100% to jednak chyba gruba przesada, ale takie Wasze prawo. Rynek zweryfikuje te zmiany.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Z pewnością zweryfikuje, dołożymy wszelkich starań by tak samo jak w przypadku Księgowości Online. Klienci pakietu Kadry, Płace i Ubezpieczenia byli zadowoleni z naszych usług.
PRACOWNIK
Szanowni Państwo,
postawiliśmy przy naszej pracy na jakość i bezpieczeństwo. Stąd taka polityka firmy że jeżeli jakiś moduł/funkcja nie są ukończone na najwyższym poziomie to uczciwie nie pobieramy za to opłat - ale cały czas informujemy że w momencie gdy moduł/funkcja będą w naszej surowej ocenie jakościowej w pełni funkcjonalne to będą to funkcje płatne. Stąd użyte przez nas oznaczenie modułu kadr od wielu lat jako "beta" z podlinkowaniem do wyjaśnienia: https://pomoc.wfirma.pl/-modul-w-wersji-beta . Nie jesteśmy firmą, która robi jakieś rozwiązanie puszcza je na rynek i dalej nic z nim nie robi tylko zgarnia kasę a potem zamyka program lub przestaje go aktualizować. My działamy długofalowo - stąd stabilnie i bezpiecznie.

Dla użytkowników którzy nie posiadają pracowników/współpracowników nic się nie zmienia - funkcje wysyłania deklaracji do ZUS, dokonywania rejestracji wyrejestrowania, przerejestrowania wciąż będą dostępne jak dotychczas w samym pakiecie księgowość online.

Dla przedsiębiorców którzy zatrudniają pracowników/współpracowników rozumiemy, że przyzwyczaili się Państwo do korzystania z modułu bez dodatkowych opłat natomiast chcąc się rozwijać dalej i przedstawiać Państwu kolejne rozwiązania które będą wygodne i będą dostarczały Państwu na bieżąco informacji o firmie i zapewniały działania zgodne z prawem musimy się finansować ze sprzedaży naszych pakietów. Nie przejadamy tych środków a je inwestujemy w dalszy rozwój systemu co jest i dla Państwa korzystne bowiem nasze rozwiązania są dla Państwa - by ułatwić prowadzenie biznesu.

W kwestii rozwiązań deklarowanych przez biura rachunkowe - posiadamy biura które korzystają z naszego systemu - wówczas przedsiębiorca płaci za usługi do biura rachunkowego a system wfirma.pl w wersji pozwalającej na prowadzenie księgowości przez biuro otrzymuje bez żadnych dodatkowych opłat. Oferty biur korzystających z naszego systemu dostępne są pod adresem: https://mojebiuro24.pl/katalog-biur-rachunkowych

To którą z dostępnych możliwości Państwo uznają za najbardziej optymalną dla siebie oczywiście zależy od Państwa biznesu.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Witam
Czy w przypadku osoby prowadzącej jednoosobowo działalność oraz osoby współpracującej (małżonek), konieczne jest wykupowanie płatnego pakietu Kadry/Płace, czy też odbywa się to z modułu Księgowości. Jak również drugie pytanie, czy w każdej chwili można wykupić pakiet miesięczny, by mieć dostęp do archiwalnych danych pracowników, którzy byli zatrudnieni w latach ubiegłyych ?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Witam,
Osoba współpracująca pomagająca w prowadzeniu firmy bezumownie (bez umowy o pracę lub umowy zlecenia) może być rozliczana w systemie bez konieczności wykupowania pakietu Kadry, płace i ubezpieczenia.
Jeśli chodzi o wykupienie dodatku Kadry i płace, to można go wykupić w każdym momencie, na okres do końca trwania aktualnie posiadanego abonamentu.
Pozdrawiam
Witam,
Informowanie o aktualizacji na 5 dni przed jej wejściem bez jasnej informacji o wiążącym się z tym dodatkowy, kosztem, ciężko uznać za poważne traktowanie klientów. Jestem tym niemile zaskoczony, tym bardziej, że dotychczas nie miałem tak negatywnej sytuacji związanej z wfirmą.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Tak jak w wielu miejscach napisałem, aktualizacje od wielu lat odbywają się cztery razy w roku zawsze w ostatni weekend kwartału.

W tym przypadku do końca nie wiedzieliśmy czy funkcje uda nam się przetestować i wdrożyć jeszcze w tej aktualizacji czy dopiero w kolejnej.

Uwagi Państwa są dla nas bezcenne i weźmiemy je sobie do serca. Postaramy się informować Państwa wcześniej o zbliżających się zmianach.
Pakiet płatny więc kiedy będzie dostępna funkcja np. sprawozdań do GUS o zatrudnieniu i wynagrodzeniach, czy dietach wypłacanych osobom pracującym społecznie żeby wygenerować PIT-R. Bo nie widzę takiej opcji, myślę, że skoro już chwalicie się bardzo rozbudowanym systemem to te opcje to podstawa
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Witam,
Wszystkie Państwa sugestie i pomysły są dla nas bardzo cenne i przekazujemy je do działu rozwoju. Nie możemy jednak wskazać Państwu konkretnej daty wdrożenia nowych funkcji, ponieważ aktualnie pracujemy nad wdrożeniem nowych funkcji, wymaganych przez przepisy prawa takie jak "zerowy PIT dla młodych" czy PPK.
Pozdrawiam
Witam,
Mój roczny abonament kończy się gdzieś około września. Do końca czerwca miałem pracownika, od lipca samodzielnie dalej prowadzę działalność gospodarczą. De facto pakiet Kadry i Płace nie będzie mi potrzebnym, ale co z dostępem do danych archiwalnych? Czy przewidzieliście do nich dostęp w trybie "tylko do odczytu" dla tych użytkowników, którzy jak ja, nie skorzystają z nowego pakietu?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Panie Marcinie, wszystkie dane o ile klient nie usunie danych przy zamknięciu konta przechowujemy aktualnie na nasz koszt przez 5 lat (pracujemy nad lepszym zarządzaniem archiwum). Dzisiaj klient może w każdej chwili wykupić pakiet narzędzi do operowania na zarchiwizowanych danych. W przyszłości zamierzamy to po przebudowie ułatwić.
  • Dodano: 3 dni temu
A ja pokrętnie stwierdzam, że skoro od kilku lat korzystałem w swojej firmie z Waszego modułu kadrowego - ale nie do wysyłania deklaracji do ZUS, a przede wszystkim do generowania umów dla pracowników (ponad 20 osób). Ta zmiana jednak generalnie mnie mocno zirytowała. Funkcjonalność, którą miałem u Was od zawsze, nagle stała się funkcjonalnością o 100% droższą. Zabiera mi się to, z czego korzystałem od początku i każe za to płacić 2x więcej. Taka jest percepcja i nic tego nie zmieni. Tak po prostu jest i nie musicie zaprzeczać.

Dlatego też 30 czerwca przedłużyłem swój obecny pakiet na 3 lata do przodu. Za 1,5k mam to, co próbujecie sprzedać za 3k zł. Zgodnie z Waszymi zasadami - i mimo, że pewnie nie było Waszą intencją, by ktoś mógł przedłużyć pakiet na 3 lata do przodu, to skoro taką możliwość daliście...

Inna sprawa, że my jesteśmy sp. z o.o., mamy pełną księgowość i co miesiąc za obsługę księgową płacimy dodatkowo również biuru rachunkowemu ponad 2k zł, więc Wasz roczny koszt na poziomie 1k zł nie jest dla nas jakiś drastyczny... Co nie zmienia faktu, że taka "zagrywka" bez wcześniejszej zapowiedzi (5 dni - to żart?) jest zagraniem poniżej pasa i wyglądało ono dramatycznie. Po tej sytuacji autentycznie zastanawiam się, czy Wasza firma przypadkiem nie ma poważnych problemów finansowych i czy za miesiąc czy dwa nie dowiem się, że upadacie... Tak to wygląda.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 dni temu
Szanowna/y Pani/Panie - było by prościej jakby ludzie podpisywali się z imienia i nazwiska pod swoimi uwagami. To tak na wstępie. Zgadzam się ze wywód jest pokrętny i trudno jest do niego się ustosunkować.
Jeżeli chodzi o kondycję firmy, sprawozdania finansowe są dostępne do pobrania na stronach KRS. Firma nasza w zeszłym roku odnotowała 40% wzrost na wszystkich polach działalności. Wszystkie środki inwestujemy w projekty.
Pozdrawiam
Andrzej Lazarowicz
Aktualizacja:
Płatny pakiet Kadry, Płace i Ubezpieczenia od 30 czerwca 2019 r