forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Problem z wydrukiem

• Dodano: 9 cze 2009, 21:32
  • Rozwiązane
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 13 odpowiedzi 13
Autor: mariusz
Nie mogę wydrukować poprawnie faktury. Nie drukuje danych moich i danych nabywcy oraz nazwy produktu. Próbowałam na dwóch komputerach i wydruk jest tak samo niepoprawny.Czy ktoś może mi to wytłumaczyć dlaczego się tak dzieje??
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 cze 2009, 07:02
Tylko jednej faktury? Czy wszystkich? Może ma jakiś dziwny znaczek w treści?
Plik pdf się generuje z samym tłem? Czy na podglądzie faktury (po kliknięciu na numer na liście faktur) jest taki sam efekt?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 cze 2009, 12:49
Dzisiaj ponownie sprawdzałam jakość drukowanych faktur i okazuje się że nie ma poprawy. Dla sprawdzenia drukowałam jedną fakturę z maja i niestety z takimi samymi błędami.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 cze 2009, 13:12
Mógłby Pan wysłać tego pdfa na adres wfirma@mediait.pl?
Proszę też odpowiedzieć na powyższe pytania, tak łatwiej będzie nam rozwiązać problem.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 cze 2009, 13:28
Na podglądzie wydruku jest wszystko w porządku a drukuje się nieprawidłowo.Nie ma dziwnych znaków w treści faktury.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 cze 2009, 13:46
Mógłby Pan jeszcze podać wersje Adobe Readera i jakiego systemu operacyjnego Pan używa?
U nas "niestety" nie udało się odtworzyć tego błędu, wszystko jest w porządku.

Pdf prawdopodobnie też jest w porządku, możliwe że nie ma Pan jakiś domyślnych czcionek w systemie operacyjnym? Wydruki używają domyślnych czcionek systemowych, wcześniej czcionki były dołączane do wydruków, ale to skutkowało dużym rozmiarem plików.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 cze 2009, 13:46
Wysłałam do pana mailem ten pdf z fakturą.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 cze 2009, 13:50
Używam Windows Vista i Adobe Reader 8
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 cze 2009, 13:57
Wcześniej wszystko było w porządku. Używam waszego programu od marca i nie było problemu. Może to wina drukarki?? Poprosiłam koleżankę żeby wydrukowała to u siebie na komputerze i u niej wydrukowało prawidłowo a u mnie na dwóch innych komputerach nieprawidłowo. Teraz już sama nie wiem.....
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 cze 2009, 14:00
Sprawdziliśmy tę fakturę przed chwilą na Windows Vista, Adobe 8 i wszystko jest w porządku :(

Proszę spróbować zainstalować nowszą wersję Adobe Readera:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1939&Adobe+Reader+9.0
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 cze 2009, 14:04
Tak jak pisałem zmieniliśmy system wydruków na taki, żeby pliki pdf były mniejsze (czcionki nie są do niego dołączane).
Czy pdfy poprawnie wyświetlają się na ekranie? Czy tylko wydruki z pdfów są niepoprawne?
Jeśli się poprawnie wyświetlają to może w takim razie jest jakiś problem ze sterownikiem drukarki?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 cze 2009, 14:23
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i zainteresowanie w tak szybkim terminie i postaram się zająć teraz drukarką. Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 11 cze 2009, 12:21
Witam,

Nie jestem specjalistą ale proponuję następujące kroki podjąć. Przed wydrukowaniem dokumentu w AdobeReader pojawia się okienko z możliwością wyboru drukarki. W tym okienku, w lewym dolnym rogu jest przyciski: Właściwości. Po kliknięciu pojawia się możliwość zaznaczenia: Drukuj jako obraz. U mnie zawsze to pomagało ;)

Pozdrawiam

Henryk
0 komentarzy 0
  • Dodano: 11 cze 2009, 12:23
W poprzedniej wypowiedzi proszę zamienić słowo Właściwości na Zaawansowane.

Przepraszam za wprowadzenie błędnego określenia.

Pozdrawiam.

Henryk
0 komentarzy 0
Pytanie:
Problem z wydrukiem