forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Faktury VAT dostarczane drogą elektoniczną.

  • Dodano: 14 maj 2019, 14:42
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Chcę klientom dostarczać faktury w pliku pdf. na e-maila. Jednak czytałem w jednym artykule, że faktury mogą być przesyłane w formie elektronicznej, w dowolnym formacie elektronicznym, pod warunkiem zapewnienia autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności faktury. Zaleca się, aby stosowano podpisy elektroniczne, a Ja nie chcę korzystać z podpisów elektronicznych. W świetle przytoczonego zapisu chciałbym się dowiedzieć czy faktury wygenerowane w waszym systemie można wysyłać klientom bez dodatkowych elektronicznych kwalifikowanych podpisów.
PRACOWNIK
  • Dodano: 14 maj 2019, 18:22
Dzień dobry,

tak, wystawione w systemie faktury można dostarczać w wersji elektronicznej do klientów np. w formacie PDF. Nie ma obowiązku dostarczenia papierowej wersji faktury dla klienta, ani zawarcia podpisu na fakturze (co dotyczy zarówno podpisów elektronicznych i tradycyjnych).
Polecam w tym temacie artykuły:
https://pomoc.wfirma.pl/-elektroniczna-faktura-ustrukturyzowana
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zasady-wystawiania-faktur-elektronicznych1
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-wystawic-fakture-elektroniczna

W systemie wfirma po wystawieniu faktury może Pan ją również wysłać za pośrednictwem systemu, co wyjaśnia artykuł pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-wysylanie-wystawionej-faktury

Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Faktury VAT dostarczane drogą elektoniczną.