forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Import danych PIT-36 w formacie XML do WFIRMA

  • Dodano: 8 maj 2019, 15:44
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 4 odpowiedzi 4
W tym roku nie będzie to miało już znaczenia ale może do czasu kolejnego rozliczenia rocznego PIT-36 udałoby się wprowadzić w WFIRMA możliwość importu danych w formacie XML zgodnym z wytycznymi MF. Czasami PITa można popełnić w innym programie i żeby nie przepisywać go do WFIRMA fajnie byłoby móc importować takie dane. Czy jest taka szansa przy PIT-36 za 2019 rok?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 maj 2019, 20:44
Witam Panie Marku,
nie planujemy takiej funkcjonalności, gdyż system służy do samodzielnego prowadzenia księgowości podatkowej online (w formie uproszczonej - KPiR lub Ewidencja przychodów), co umożliwia pakiet Księgowość online. Przedsiębiorcy w systemie wystawiając zarówno dokumenty sprzedaży, jak i księgując wydatki oraz dokonując wyliczenia składek ZUS i zaliczek na podatek dochodowy posiadają w systemie dane, na podstawie których zeznanie roczne z działalności jest generowane w systemie. Wówczas nie ma konieczności ręcznego wprowadzania danych z działalności gospodarczej.

Generowanie i wysyłkę zeznań rocznych z działalności w systemie wyjaśnia artykuł pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-zeznania-roczne
Pozdrawiam
1 komentarz 1
  • Dodano: 10 maj 2019, 13:40
Bardziej chodzi mi o to, że np. dane małżonka, dzieci u Was trzeba wpisywać na nowo za przy tworzeniu deklaracji. Nawet jeśli jest to korekta deklaracji, to takie dodatkowe dane trzeba wprowadzać na nowo.

Może zamiast importu WFIRMA mogłaby przepisywać takie informacje z poprzedniej deklaracji - to byłoby najlepsze rozwiązanie. Podczas tworzenia korekty deklaracji poprzednie dane również o innych dochodach powinny być również automatycznie kopiowane z poprzedniej deklaracji.
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 maj 2019, 13:40
Dzień dobry,
aby wygenerować deklarację - korektę trzeba ponownie wprowadzić wszystkie niezbędne dane. Pozwala to również na uniknięcie ewentualnych błędów, które mogły by być "zaciągnięte" z wcześniejszej deklaracji.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 13 maj 2019, 10:09
Przydała by się też możliwość wprowadzania korekty PITu na podstawie wysłanego egzemplarza - gdyż teraz trzeba tworzyć cały PIt na nowo, żeby dokonać nawet niewielkiej korekty....
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 13 maj 2019, 10:09
Dzień dobry,
dziękujemy za zgłoszenie. Tak jak pisaliśmy w poprzednim poście, nieprzenoszenie danych ma też na celu niepowielenie ewentualnych błędów ujętych w pierwotnie generowanym zeznaniu PIT. Natomiast Państwa sugestie przemyślimy i dziękujemy za podzielenie się nimi.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pomysł:
Import danych PIT-36 w formacie XML do WFIRMA