forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

PIT B - miejsce prowadzenia działalności - brak stałego

  • Dodano: 7 kwi 2019, 16:03
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: Jasia
Dzień dobry.
Pierwszy raz będę rozliczać się będąc na działalności gospodarczej. Do rozliczenia rocznego dołącza się PIT B.
Jak go poprawnie wypełnić, jeśli nie mam stałego miejsca wykonywania działalności/siedziby (w CEIDG mam tylko adres zamieszkania oraz korespondencji, usługi świadczone są w różnych miejscach, u klienta)? (rub. 9) Zostawić pole puste?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 kwi 2019, 08:36
Dzień dobry,
sporządzając na koniec roku zeznanie roczne z działalności gospodarczej na formularzu PIT-36 lub PIT-36L (zgodnie z wybranym sposobem opodatkowania)
należy wraz z deklaracją złożyć załącznik PIT/B. Podczas generowania zeznania rocznego w systemie wfirma.pl załącznik ten jest dodawany automatycznie wraz z uzupełnieniem danych, w tym dane podatnika - imię, nazwisko, data urodzenia i miejsce prowadzenia działalności (na podstawie danych adresowych w zakładce USTAWIENIA - DANE PODSTAWOWE - DANE IDENTYFIKACYJNE - ADRES). Jeżeli podatnik nie posiada miejsca prowadzenia działalności to w tym polu wskazywane jest w celach podatkowych miejsce zamieszkania.
Odnośnie generowania i wysyłki deklaracji rocznej z działalności w systemie polecam artykuł: https://pomoc.wfirma.pl/-zeznania-roczne
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
PIT B - miejsce prowadzenia działalności - brak stałego