forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Faktury korgujące wydatki

  • Dodano: 22 mar 2019, 09:56
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Witam
Mam wielką prośbę - w związku z tym, że system nie zakłada rozliczenia faktury korygującej wiele faktur (po stronie wydatku) , a takie faktury bardzo często się zdarzają, proszę o dodanie w opcji do zaznaczenia że jest to korekta faktury, podobnie jak jest to przy wpisywaniu wydatku bezpośrednio do Ewidencji Zakupów VAT
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 mar 2019, 15:01
Witam Panie Wojciechu,
dziękujemy za zgłoszenie sugestii. Zostanie ona przekazana do naszego działu technicznego w celu analizy pod kątem ewentualnego wdrożenia w przyszłości.
Obecnie takie dokumenty można odróżniać etykietą z opisem "korekta" aby móc je w razie potrzeby wyfiltrować:
https://pomoc.wfirma.pl/-do-czego-sluzy-etykieta-i-gdzie-sie-ja-tworzy
Pozdrawiam
2 komentarze 2
  • Dodano: 26 mar 2019, 03:03
Pani Małgorzato - to nie tyle chodzi o znalezienie korekty, a poprawne zaksięgowanie - VAT wynikający z korekt jest wykazywany w innym miejscu w deklaracji VAT7.
PRACOWNIK
  • Dodano: 26 mar 2019, 03:04
Witam Panie Wojciechu,
pod kątem ujęcia kolejnej korekty wydatku do prawidłowego okresu należy oznaczyć DATĘ ODBIORU FAKTURY podczas jej księgowania w zakładce WYDATKI - KSIĘGOWANIE - DODAJ - FAKTURA VAT. Zgodnie z tą datą kwota podatku VAT zostanie ujęta w rejestrze VAT zakupów oraz równocześnie do właściwego okresu w deklaracji VAT-7/7K i JPK_VAT. Korekta kwoty podatku VAT jest wykazywana w tej samej pozycji 45 i 46 w wierszu "Nabycie towarów i usług pozostałych", co przy fakturze pierwotnej, co jest prawidłowe.
Pozdrawiam
Pytanie:
Faktury korgujące wydatki