forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Faktura zmienia miesiąc

  • Dodano: 13 mar, 07:56
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Witam,
Dokonałem w pewnym sensie zamknięcia lutego ( dekl. VAT ). Okazało się, że muszę jeszcze wystawić jedną fakturę dotyczącą lutego, pomimo wystawiania jej w lutym, automatycznie pojawia się w marcu ( wystawienie w marcu, ale usługa była w lutym )
Pozdrawiam JS
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 13 mar, 13:03
Witam,
w przypadku transakcji krajowych księgowanie wystawionej w systemie faktury do rejestru VAT sprzedaży jest uzależnione od tego czy stosuje Pan metodę kasową w VAT. Przy metodzie kasowej VAT faktura jest księgowana do rejestru VAT zgodnie z datą zapłaty. W przeciwnym wypadku (na zasadach ogólnych) do rejestru VAT sprzedaży wystawiona faktura zostanie zaksięgowana w dacie sprzedaży lub w dacie zapłaty, jeżeli zapłata nastąpiła wcześniej niż moment faktycznej daty sprzedaży.
Wystawianie faktur VAT w systemie wyjaśnia artykuł: https://pomoc.wfirma.pl/-faktura-vat-jak-wystawic

Termin na wystawienie faktury upływa 15 dnia miesiąca po miesiącu w którym wystąpiła sprzedaż, stąd data wystawienia faktury może być marcowa ale datą sprzedaży powinna być data lutowa - proszę skontrolować dokładnie daty na fakturze.

Polecam również artykuł na temat powstawania obowiązku podatkowego w VAT: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-obowiazek-podatkowy-vat-zalezny-od-faktury

W razie wątpliwości lub dalszych pytań proszę o kontakt bezpośrednio przez system za pomocą funkcji Zapytaj eksperta: https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-ksiegowych

Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Faktura zmienia miesiąc