forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Problem z drukiem VAT 7 2019

• Dodano: 21 lut, 12:13
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 2 odpowiedzi 2
Witam
Wystąpił problem przy rozliczeniu na druku VAT 7 za styczeń 2019. Dostałem telefon z Urzędu Skarbowego, że podpięty jest nieaktualny druk formularza. Na nowym brak możliwości zaznaczenia wniosku VAT-ZZ (podobno przestał obowiązywać). Jestem zmuszony przesłać korektę ale nie wiem jak to zrobić bo w programie nie mam mozliwości zmiany druku VAT 7 na akutalny.
Co mam zrobić w takiej sytuacji?
PRACOWNIK
  • Dodano: 21 lut, 19:38
Witam Panie Łukaszu,
wzory VAT-7 w wersji (18) deklaracji (obecnie dostępne w systemie) zgodnie z przepisami nadal mogą być stosowane, jednak nie dłużej niż do rozliczenia za ostatni okres rozliczeniowy 2019 r., z tym że bez konieczności załączania wniosku o zwrot podatku (VAT-ZZ) i wniosku o przyspieszenie terminu zwrotu podatku (VAT-ZT). Ze względu jednak, że urzędy skarbowe zgłaszają uwagi do tych wzorów mimo że przepisy rozporządzenia pozwalają je stosować postaramy się Państwu ułatwić rozliczenie wprowadzając nowe wzory.

Nowe wzory deklaracji VAT-7/7K pojawią się więc w systemie.

Rozporządzenie w części dotyczącej deklaracji wersji 18 czyli dotychczas używanej brzmi: "§ 3. Wzory deklaracji dla podatku od towarów i usług wraz z objaśnieniami, określone w załącznikach nr 1–3 do rozporządzenia zmienianego w § 1, w brzmieniu dotychczasowym, mogą być stosowane nie dłużej niż do rozliczenia za ostatni okres rozliczeniowy 2019 r., z tym że bez konieczności załączania wniosku o zwrot podatku (VAT-ZZ) oraz wniosku o przyspieszenie terminu zwrotu podatku (VAT-ZT)".

Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 22 lut, 10:49
W e-deklaracjach zablokowali tylko pola o załącznikach w deklaracji.
0 komentarzy 0
Problem:
Problem z drukiem VAT 7 2019