forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Księgowanie korekty wydatku który nie istnieje w systemie wFirma

  • Dodano: 18 lut 2019, 23:07
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: Jacek S.
Księgowanie korekty wydatku który nie istnieje w systemie wFirma.pl

Jak zaksięgować korektę wydatku która nie istnieje w systemie?

Faktura której dotyczy korekta jest starsza, sprzed wprowadzenia systemu wFirma - nie była jeszcze księgowana w wFirma, ale w poprzednim systemie - w 2017 roku.
PRACOWNIK
  • Dodano: 19 lut 2019, 22:56
Witam Panie Jacku,
jeżeli korekta nie wynika z błędu lub oczywistej pomyłki na fakturze pierwotnej, a jest spowodowana bieżącym zdarzeniem np. zwrot towaru, udzielenie rabatu itp. to należy ją zaksięgować w bieżącym okresie i można tego dokonać w systemie w zakładce WYDATKI - KSIĘGOWANIE - DODAJ - FAKTURA VAT/ FAKTURA (BEZ VAT), gdzie należy wprowadzić dane i kwoty z faktury korygującej (jeżeli korekta dotyczy zwrotu towaru to kwoty należy wprowadzić poprzedzając znakiem minus).
Natomiast jeżeli korekta wynika z błędu lub oczywistej pomyłki na fakturze pierwotnej to na gruncie podatku dochodowego należałoby cofnąć się do okresu pierwotnego, zatem jej księgowania, jak i niezbędnych korekt podatkowych należałoby dokonać poza systemem, z powodu że nie ma Pan wprowadzonych danych w systemie za okres, którego korekta dotyczy. Na gruncie podatku VAT fakturę korygującą należy zaksięgować do okresu odbioru korekty.

Polecam w tym temacie artykuły: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-korekta-faktury-in-plus-po-stronie-sprzedawcy-i-nabywcy

W razie problemów w zaksięgowaniu operacji ma Pan możliwość uzyskania pomocy bezpośrednio w systemie przez funkcję Zapytaj eksperta: https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-ksiegowych

Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Księgowanie korekty wydatku który nie istnieje w systemie wFirma