forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Realizacja zamówień - problem z zakończeniem

• Dodano: 15 lut 2019, 12:31
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
Autor: WojtekW
Kliknąłem zakończ zamówienie i teraz nie mogę tego cofnąć, ani zmodyfikować zamówienia, ani wystawić faktury, ani PZ? Po co jest ta funkcja?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 15 lut 2019, 19:32
Witam,
status zamówienia na "zrealizowane" zmienia się automatycznie jeżeli do tego zamówienia zostanie wystawione PZ. Dlatego nie ma potrzeby ręcznego zamykania zamówienia - wystarczy w momencie dostawy na jego podstawie wystawić PZ lub dodać wydatek ze skutkiem magazynowym:
https://pomoc.wfirma.pl/-zamowienia
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 20 lut 2019, 18:16
Dzień dobry, ale ja pytałem o coś innego! Proszę jeszcze raz się przyjrzeć pytaniu...

Nie pytałem do czego nie służy funkcja "Zakończ" zamówienie, tylko po co jest i jak ją cofnąć. Jest to nowa funkcja, której nie było przed aktualizacją. Resztę opcji realizacji zamówienia znam bardzo dobrze.

Pozdrawiam, Wojtek
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 20 lut 2019, 18:16
Dzień Dobry,
używanie funkcji "zakończ" w zakładce MAGAZYN-ZAMÓWIENIA zmienia status zamówienia na Zrealizowany i w tym momencie nie ma możliwości wystawienia dokumentów do tego zamówienia. Jak Pan zauważył nie ma możliwości cofnięcia tej operacji. Może Pan użyć opcji "Powiel" w zamówieniach i dopiero to tego zamówienia, będzie Pan mógł wygenerować dokumenty, gdyż status zamówienia będzie "Niezrealizowany".
Funkcja "Zakończ" zmienia status i blokuje dodawanie wszelkich dokumentów wraz modyfikacją.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Realizacja zamówień - problem z zakończeniem