forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

różnice kursowe

  • Dodano: 10 lut, 13:00
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
faktura w euro na 23% 4305,00 brutto klient dał szefowi gotówkę i w związku że bank nie przyjmuje bilonów szef wpłacił na konto euro 4320,00. czy rk od rozrachunków liczę od kwoty 4305,00 euro a nadwyżkę 15,00 euro rozliczam w rk od środków na rachunku walutowym??
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 lut, 19:56
Witam,
proszę zwrócić uwagę na to, że przy wpłatach gotówkowych zwykle nie powstają różnice kursowe - wpłata bowiem zwykle wykonywana jest w tej samej dacie co data sprzedaży na fakturze - wówczas stosowany do przeliczenia jest ten sam kurs - średni NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego wpłatę/obowiązek podatkowy czyli datę sprzedaży.

Różnice kursowe nie powstaną też w przypadku samego przechowywania waluty na firmowym rachunku walutowym.

Natomiast mogą pojawić się różnice kursowe od środków własnych przy zapłacie tymi środkami na rachunku walutowym za kolejne wydatki:
- ujemne - wówczas księguje się je przez WYDATKI - KSIĘGOWANIE - DODAJ - DOWÓD WEWNĘTRZNY: https://pomoc.wfirma.pl/-dowody-wewnetrzne-dokumentujace-wydatki ; lub
- dodanie - które księguje się przez PRZYCHODY - INNE PRZYCHODY - DODAJ INNY PRZYCHÓD - POZOSTAŁE PRZYCHODY (DW): https://pomoc.wfirma.pl/-dowody-wewnetrzne-dokumentujace-przychody

W tym temacie polecam także artykuł: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-roznice-kursowe-od-srodkow-wlasnych

Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
różnice kursowe