forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Samoczynna niespodziewana zmiana "Terminu płatności" podczas edycji Wydatków

Jestem wystraszony ;-)
  • Dodano: tydzień temu
  • 1 osoba ma ten sam problem 1
  • 1 odpowiedź 1
Autor: wbf
Wprowadzam 2019-02-08 wydatek z płatnością kartą i zapłacono 100%. W polu "Termin płatności" ustawiam - zgodnie z tym co mam na papierowej fakturze - 2019-02-11 (czyli 3 dni). Zapisuję fakturę. Wszystko jest OK, zgodnie z założeniami.

Po jakimś czasie uzmysławiam sobie, że nie załączyłem skanu faktury, wchodzę więc ponownie w edycję faktury, żeby dodać załącznik, a wFirma w tym momencie (kliknięcia na "Modyfikuj") samodzielnie zmienia wartość pola "Termin płatności" na 2019-02-08.

Pole to co prawda przez kilka sekund "zaświeca się na zielono", ale to może umknąć uwadze użytkownika skupionego na dodawaniu załącznika.

Klikam na zapisz i faktura oczywiście pojawia się na liście z terminem 2019-02-08, zamiast z początkowo wprowadzonym terminem 2019-02-11.

Myślę, że to istotny błąd, zwłaszcza, że to pole to "Termin płatności", czyli chodzi o założony przez wystawcę faktury termin płatności, który musimy zachować, a nie "Termin zapłaty", czyli termin w którym rzeczywiście opłaciliśmy daną fakturę.

Uwaga 1: Problem ten nie występuje, jeśli metoda płatności jest ustawiona na "Przelew".

Uwaga 2: Może jest to związane z tym, że w tym konkretnym przypadku wychodzi termin 3 dni, którego nie mam zdefiniowanego? Próbuję właśnie odnaleźć, gdzie w ustawieniach dodać termin 3 dni, aby był na tej rozwijanej liście, może wtedy problem nie będzie występował.
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Dzień dobry,
zgłoszenie zostało przyjęte. Postaramy się naprawić ten błąd w jednej z najbliższych aktualizacji z poprawkami. Dziękujemy za informację.
0 komentarzy 0
Problem:
Samoczynna niespodziewana zmiana "Terminu płatności" podczas edycji Wydatków