forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

faktura badania lekarskie

  • Dodano: 8 lut, 12:17
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
wysłaliśmy-osobę potencjalną na badania lekarskie aby ją zatrudnić. osoba ta wykonała to badanie.faktura za badanie została wystawiona. na drugi dzień pracownik miał podpisać umowę o pracę ale zrezygnował całkowicie z zatrudnienia. czy taką fakturę mogę zaksięgować w koszty??
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 lut, 21:47
Witam,
kosztem uzyskania przychodu jest wydatek poniesiony w celu uzyskania przychodu lub zachowania i zabezpieczenia jego źródła. Co do zasady, faktura za przeprowadzone badania lekarskie dla potencjalnego pracownika może być ujęta w kosztach i zaksięgowana poprzez zakładkę: WYDATKI - KSIĘGOWANIE - DODAJ - FAKTURA VAT - INNE WYDATKI ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ GOSPODARCZĄ. Tak zaksięgowany wydatek zostanie ujęty w kolumnie 13 KPiR oraz w rejestrze zakupów VAT.
Pozdrawiam
2 komentarze 2
  • Dodano: 9 lut, 19:08
jeżeli jest zwolniona z vat stawka zw to daję jako wydatek-ksiegowanie-dodaj-faktura bez vat-inne wydatki związane z działalnością gospodarczą????i wtedy w rejestrze zakupu nie mam tej faktury to jest ok??
PRACOWNIK
  • Dodano: 9 lut, 19:08
Witam,
jeśli faktura jest ze stawką "zw" to księguje się ją przez opcję Faktura bez VAT. Poprawnie pozycja ta nie zostanie uwzględniona w rejestrze VAT zakupów.
Pozdrawiam
Pytanie:
faktura badania lekarskie