forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Abonament wFirma: 360 dni = nie równa się = 12 miesięcy

  • Dodano: 22 sty 2019, 20:08
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: Jacek S.
Abonament wFirma: 360 dni = nie równa się = 12 miesięcy

Przedłużając pakiet nie robimy tego na 1 rok (365 dni) ale na 360 dni
Natomiast na fakturze widnieje pozycja 12 miesięcy co by sugerowało, że jest na pełny 1 rok.

Czy nie można by zrobić z tym porządku i albo na fakturze pisać 360 dni, albo na abonamencie przedłużać o pełny 1 rok.

Byłbym za 1 rocznym przedłużeniem, bo niestety w ten sposób cały czas będzie skracał się czas i o ile w skali 1 roku jest to może mało, tak po 12 latach będzie już krócej o 63 dni - 2 miesiące!

Poza rym cały czas będzie się skracał o 5-6 dni, przesuwał termin płatności za abonament a wolałbym, aby co roku był to ten sam dzień miesiąca.

http://easycaptures.com/fs/uploaded/1122/7329623477.png
PRACOWNIK
  • Dodano: 23 sty 2019, 15:03
Witam,
Jesteśmy właśnie w trakcie poprawy rozbieżności dni pakietu widniejących na otrzymywanych przez Państwa fakturach między faktycznym czasem trwania pakietu w systemie. Nie mniej jednak dziękujemy za zgłoszenie.

Okres ważności pakietu rocznego został ustalony zgodnie z tzw. regułą bankową przyjmującą, że rok to 360 dni. Wynik ten uzyskuje się dzięki założeniu 12 x 30 dni. Dlaczego przyjęliśmy regułę stosowaną powszechnie w bankach, że każdy miesiąc w roku to 30 dni? - po to by być bardziej elastycznym i dać użytkownikom możliwość przedłużania pakietów w trakcie trwającego miesiąca oraz w dowolnym momencie możliwość dokupowania dodatków w postaci fiskalizatora, wysyłki z podpisami elektronicznymi i innych jakie w miarę dalszego rozwoju serwisu będą się pojawiać.

W usługach świadczonych w modelu saas stosowanie reguły bankowej, która zakłada na stałe że 1 mc = 30 dni jest powszechne spotykane. W kwestii wspomnianych integracji chodzi o dodatki (https://pomoc.wfirma.pl/-dodatki-w-systemie-jak-uruchomic ) sprzedawane w formie elastycznej możliwości dokupienia ich w każdym momencie trwania pakietu (przeliczenie proporcjonalne do końca ważności trwającego pakietu). Dodatki te będą rozwijane np. o integrację z systemem fiskalizator dla drukarek fiskalnych (który również pakiety miesięczne tworzy wg reguły bankowej). Dzięki temu rozwiązaniu nie ma problemów z integrowaniem serwisu z innymi zewnętrznymi rozwiązaniami jako, że reguła bankowa jest powszechnie spotykanym systemem w usługach abonamentowych. Ogranicza ona skomplikowane proporcje wyliczeń dzięki czemu jest bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Mamy również mechanizm związany z okresem ważności pakietu dotyczący przełączania między pakietami - zmiany pakietu na wyższy gdzie przeliczane są proporcjonalnie wpłacone środki i skracany jest automatycznie okres ważności wykupionego pierwotnie pakietu. Dużo łatwiej jest operować na równych niż na zmiennych okresach.
Pozdrawiam
2 komentarze 2
  • Dodano: 25 sty 2019, 09:21
To może rozwiązaniem byłoby, by w momencie gdy ktoś kupuje wersję 360 dni (na fakturze 12 miesięcy) - doliczany był gratis w formie 5 dni.

W ten sposób można by się też reklamować - zakup wersję 360 dni a gratis otrzymasz 5 dni :)
PRACOWNIK
  • Dodano: 25 sty 2019, 09:21
Dzień dobry Panie Jacku,
obecnie nie planujemy zamian w zakresie przedłużania pakietów, natomiast dziękujemy za sugestię.
Pozdrawiam
Pomysł:
Abonament wFirma: 360 dni = nie równa się = 12 miesięcy