forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

kurs waluty z okreslonego dnia

  • Dodano: 5 mar 2010, 10:25
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 4 odpowiedzi 4
Autor: Andrzej RC
witam
prowadzę specyficzna działalnośc - transport miedzynarodowy. do tej pory wystawialem wszystkie faktury w EUR i nie bylo problemu z tematem ktory chce poruszyc. Obecnie musze wystawic fakture dla kontrahenta polskiego, w walucie EUR ale platne w PLN - i tu sie pojawia problem bo faktura musi byc wystawiona wg specyficznego kursu tj dnia zaladunku. Panstwa program niestey nie ma takiej opcji kurs jest pobierany automatycznie z dnia poprzedzajacego wystawienie faktury - a jest to istotne bo kontrahent nie przyjmie faktury gdy kurs bedzie inny niz w zleceniu transportowym. Czy jest mozliwosc cos z tym zrobic i to na juz?

pozdrawiam
Andrzej
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
  • Dodano: 5 mar 2010, 12:30
Witam Pana - problem jaki Pan opisuje można rozwiązać korzystając z systemu do fakturowania wfirma.pl w następujący sposób - w myśl ustawy na wystawienie faktury ma Pan 7 dni od daty dokonania dostawy lub wykonania usługi, wystarczy wystawić fakturę jeden dzień po wykonaniu załadunku wtedy system zaciągnie zgodnie z ustawą przelicznik euro z dnia poprzedniego, czyli z dnia załadunku. Jeżeli klient wcześniej chce jakiś dokument potwierdzający ustaloną cenę za usługę może Pan posilkować się wystawieniem Pro formy z zakładki zamówienia
0 komentarzy 0
  • Dodano: 6 mar 2010, 01:16
witam - niestety ale przepisy pozwalają na wystawienie faktury VAT w momencie wykonania usługi - czyli dostarczenia transportu. Transport czasami trwa 2-3dni , idąc tą myślą mógłbym wystawiać tylko faktury proforma. Ponadto mam kontrahentów którzy czasami chcą się rozliczyć kursem poprzedzającym załadunek - wiec wprowadzenie opcji ręcznego wyboru kursu było by wskazane. Ponadto brakuje w wfirma.pl opcji wystawienia faktury w walucie i automatycznego przeliczenia na PLN wg określonego kursu tak by kwota należna widniała w pozycji głównej faktury a nie w miejscu gdzie jest wylicznie podatku VAT.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 6 mar 2010, 10:31
Z tego artykułu wynika, że nie można sobie swobodnie określać z jakiego dnia będzie brany kurs do przeliczania.

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat-akcyza/107104,Jak-przeliczac-dla-celow-VAT-faktury-za-uslugi-transportowe.html

Zresztą skoro płatność ma być w złotych, dlaczego faktura musi być w euro? Nie może Pan wystawić faktury w złotych samodzielnie przeliczając cenę usługi na złote według kursu jaki życzy sobie kontrahent?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 6 mar 2010, 15:43
owszem - i chcąc wystawić fakturę za pomocą wfirma.pl - musiałem tak zrobić. Ale w czasach wszechobecnej informatyzacji dlaczego mam gdzieś szukać kursu z danego dnia,następnie liczyć ręcznie kalkulatorem kwotę netto i w uwagach opisywać , ze kwota dotyczy takiej lub innej wartości EUR czy GBP. Programy przeznaczone typowo do spedycji i transportu z powodzeniem takie polecenia wykonują. Na szczęście to jedyna sprawa która nieco utrudnia wystawianie faktur w Wfirma.pl , ale liczę , że może poruszony problem zostanie w jakiś sposób rozwiązany przez autorów programu
0 komentarzy 0
Pomysł:
kurs waluty z okreslonego dnia