forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

paragony i faktury albo faktury

  • Dodano: 12 sty, 02:19
  • 1 osoba ma to samo pytanie 1
  • 1 odpowiedź 1
Autor: JoMa
Faktury do paragonu - jaki to ma sens?
Proszę o informację czy mogę rozwiązać problem z fakturami do paragonów. Chodzi o faktury dla osób fizycznych. Sytuacja jest taka:
Prowadzę sprzedaż wysyłkową przez sklep internetowy. Wszystkie zamówienia są opłacane z góry, przelewem lub przez płatności online. Wystawiam faktury firmom i paragony klientom indywidualnym.
Od wprowadzenia JPK muszę usuwać z miesięcznego raportu z kasy fiskalnej, wszystkie paragony do których zostały wystawione faktury.
Czy prowadząc sprzedaż wysyłką mogę po prostu wystawiać TYLKO FAKTURY bez zabawy w wystawianie zbędnych paragonów, które i tak później muszę usunąć z raportu miesięcznego. To jest tylko część paragonów ale czy przy sprzedaży wysyłkowej mogę całkowicie zrezygnować z paragonów? Dużo prościej jest wygenerować automatycznie faktury dla wszystkich klientów.
Co stoi na przeszkodzie?
A jeśli to nie jest możliwe i trzeba wystawiać paragony mimo wszystko to może chociaż w przypadku klientów, którzy z góry zażyczyli sobie fakturę na osobę fizyczną, można obyć się bez paragonu, który i tak później trzeba usunąć?
PRACOWNIK
  • Dodano: 12 sty, 14:39
Witam,
jeżeli spełnione są warunki dla zwolnienia z kasy przy sprzedaży wysyłkowej a zwolniona jest: dostawa towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi), jeżeli dostawca towaru otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres). Czyli jeżeli posiadane są te dane a sprzedaż jest faktycznie wyłącznie wysyłkowa to nie ma potrzeby jej rejestrowania na kasie fiskalnej. Wówczas sprzedaż dokumentowana jest fakturą lub paragonem niefiskalnym:
https://pomoc.wfirma.pl/-paragon-niefiskalny-jak-wystawic

Polecam: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-sprzedaz-przez-internet-a-kasa-fiskalna oraz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-sprzedaz-przez-internet-co-z-kasa-fiskalna
0 komentarzy 0
Pytanie:
paragony i faktury albo faktury