forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Zmiana definicji pojazdu na VAT-1/2

• Dodano: 11 sty, 11:06
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 6 odpowiedzi 6
Witam, mam problem polegającym na tym, że nie mogę zmienić wpisu dotyczącego pojazdu poniżej 3,5t bez VAT-1/2 na wpis, na taki że auto posiada VAT-1/2. W poprzednim roku tego nie było, teraz strona sama wymusiła zmianę, więc nie mogę odliczać 100% VAT ponieważ wyskakuje komunikat:
"Nie można zmienić definicji pojazdu, dlatego że istnieją już powiązane z nim wydatki" - mimo ze w tym roku jeszcze żadnych nie dodałem. Pomocy
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 sty, 15:10
Dzień dobry,
nie ma możliwości zmodyfikowania już zdefiniowanego pojazdu. W związku z tym jeżeli pojazd został błędnie zdefiniowany należy wprowadzić go raz jeszcze korzystając z zakładki: EWIDENCJE - POJAZDY - DODAJ POJAZD, gdzie w pojawiającym się oknie należy uzupełnić wymagane pola z uwzględnieniem poprawnych parametrów. Dodatkowo w polu NR REJESTRACYJNY należy wprowadzić numer rejestracyjny z dodatkowym znakiem na końcu np "*".

Proszę również ukryć poprzednio wprowadzony (bez "*") pojazd przechodząc do zakładki: EWIDENCJE - POJAZDY, gdzie należy zaznaczyć pojazd i skorzystać z opcji UKRYJ. Dzięki temu pojazd nie będzie wyświetlał się na liście i podpowiadał przy wprowadzaniu wydatków.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 11 sty, 20:20
Pojazd został zdefiniowany dobrze, ale od tego roku, została wprowadzona zmiana, która sama nadała niewłaściwe definicje
Przy okazji nie da się także teraz zmienić pojemności pojazdu, oraz wpisać danych stałego kierowcy.
Póki co będę korzystał z przedstawionej metody.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 sty, 20:20
Obecnie pojemność pojazdu już nie ma znaczenia - od 2019 roku kilometrówka już nie obowiązuje. Polecam dodatkowo:
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-likwidacja-kilometrowki-dla-samochodow-prywatnych-w-2019-r
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 14 sty, 20:07
Mam podobny problem. Rozwiązanie z gwiazdką to jakaś "prowizorka", pojazd nie ma powiązanych wydatków w 2019 roku. Skąd mam mieć pewność, że wydatki za poprzednie lata nie zostały przeliczone po błędnie zdefiniowanych stawkach? W końcu to na dokumenty z lat wcześniejszych powołuje się komunikat. Czy mam to teraz sprawdzić samodzielnie?

Według mnie to błąd projektowy systemu. Mamy bowiem sytuację: błędna definicja pojazdu (konkretnie % możliwych odliczeń VAT/PIT) wiąże do zapisów wydatków wyliczonych według innej, wcześniejsze definicji (mam nadzieję, że nie nastąpiło przeliczenie).
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 14 sty, 20:07
Witam, wydatki za poprzednie miesiące i lata nie ulegają zmianie bowiem system rozpoznaje przepisy wg dat wystawienia wydatków związanych z pojazdem - nowe przepisy obowiązują od stycznia 2019 roku. Postaramy się natomiast ułatwić zmianę po błędnym wyborze definicji jeżeli faktycznie nie będzie w systemie wydatków powiązanych z pojazdem dotyczących roku 2019. Proszę jednak w tej kwestii o cierpliwość - musimy sprawdzić możliwość zmiany i przeprowadzić testy. Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 18 sty, 21:57
Informuję innych, że błąd został poprawiony.
0 komentarzy 0
Pytanie:
Zmiana definicji pojazdu na VAT-1/2