forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Odłączenie biura rachunkowego od konta

Jestem zaniepokojony
  • Dodano: 10 sty 2019, 11:20
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
Czy istnieje możliwość odłączenia biura rachunkowego od swojego konta? W tym miesiącu biuro rachunkowe wysyła ostatnie deklaracje za poprzedni rok i kończymy współpracę. Obawiam się jednak, czy biuro zechce odłączyć dobrowolnie moje konto. Zależy mi na tym koncie, ponieważ od samego początku prowadziłem tu księgowość i mam tu zarchiwizowane wszelkie dokumenty, posiadam bazy kontrahentów, historię operacji itd.
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 sty 2019, 14:15
Witam,
jeżeli konto Pana firmy w systemie wfirma.pl zostało podłączone pod jedno z biur rachunkowych, które prowadzi rozliczenia Pana firmy w oparciu o system mojebiuro24.pl to z pozycji konta Pana firmy jako Przedsiębiorca nie ma Pan możliwości samodzielnego odłączenia od konta biura.
Przedsiębiorca podpinający konto swojej firmy pod konto biura, na podstawie zawartej umowy z biurem i poprzez samodzielne przypięcie swojego konta na wfirma.pl do konta biura, oddaje bowiem możliwość administrowania swoim kontem dla wybranego biura korzystającego z systemu mojebiuro24.pl ( https://pomoc.wfirma.pl/-przypinanie-istniejacego-konta-do-biura-rachunkowego ).
Odłączenie konta firmy od konta biura jest możliwe po zakończeniu współpracy przez szefa biura rachunkowego ( https://pomoc.mojebiuro24.pl/-zakonczenie-wspolpracy ). Wówczas zostanie Panu zwrócony dostęp do konta jako administrator, gdzie dostęp będzie aktywny do okresu wygaśnięcia pakietu. Po samodzielnym przedłużeniu pakietu może Pan dalej samodzielnie korzystać z konta ( https://pomoc.wfirma.pl/-przedluzenie-pakietu ), zachowując przy tym posiadane dotychczasowo dane (pod warunkiem, że samodzielnie przez Pana lub biuro nie zostaną one usunięte).
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 sty 2019, 19:18
Zatem w przypadku braku dobrej woli ze strony biura pozostaje jedynie droga prawna? Państwo jako usługodawca platformy nie możecie odpiąć konta od biura na wiosek klienta? Oczywiście wypowiedzenie umowy jest do wglądu.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 sty 2019, 19:18
Witam,
rozumiemy Pana obawy. Niemniej jednak nie jesteśmy stroną w tym przypadku. Dostarczamy jedynie oprogramowanie do prowadzenia księgowości. Wszelkie relacje między Panem a biurem powinna regulować zawarta umowa.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Odłączenie biura rachunkowego od konta