forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

zmiana serii numeracji faktur

  • Dodano: 10 sty, 11:11
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Chciałabym zmienić SERIE NUMERACJI FAKTUR od tego roku (nie wystawiłam jeszcze żadnej faktury), ale mam z tym problem. Czy gdzieś jest instrukcja jak to zrobić?
Nie da się modyfikować serii, a system podpowiada, że jeśli już kiedyś taka faktura była wystawiona, to muszę dodać nową serię. Robię to, ale wtedy w tabeli są obie serie numeracji - czy system będzie "wiedział", że powinien teraz użyć tej nowej?
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 sty, 14:13
Witam Pani Aleksandro,
przy zmianie serii numeracji faktur wystawianych w systemie, którą chce Pani wprowadzić od nowego roku należy dodać nową serię numeracji zgodnie z instrukcją w artykule: https://pomoc.wfirma.pl/-wybor-serii-numeracji-dokumentow
Dodatkowo dla faktury VAT/faktury bez VAT (w zależności czy jest Pani podatnikiem VAT), gdzie doda Pani własną serię numeracji, należy podczas wystawiania pierwszej faktury w systemie przez zakładkę PRZYCHODY SPRZEDAŻ WYSTAW FAKTURĘ w polu SERIA wybrać tę nowo dodaną serię numeracji. Przy wystawieniu kolejnych faktur (w tym samym typie, czyli faktura VAT lub faktura bez VAT) seria numeracji będzie automatycznie wybierana jako ostatnio użyta.

W razie problemów technicznych, księgowych i kadrowych dotyczących obsługi systemu ma Pani możliwość uzyskania pomocy bezpośrednio w systemie przez funkcję Zapytaj eksperta: https://pomoc.wfirma.pl/-wsparcie-techniczne ; https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-ksiegowych ; https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-kadrowych

Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
zmiana serii numeracji faktur