forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Dodatkowe filtry w kartotece wyposażenia (w trakcie użytkowania + zlikwidowane + wszystkie)

  • Dodano: 3 tygodnie temu
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 2 odpowiedzi 2
W kartotece wyposażenia brakuje dodatkowego filtru jaki jest np. w kartotece środków trwałych. Przydałby się filtr o wartościach np.:
+ w trakcie użytkowania
+ zlikwidowane
+ wszystkie

Przy większej ilości wyposażenia te zlikwidowane tylko zaciemniają widok. Czy jest szansa na wprowadzenie takiej zmiany? Przykład w załączniku.
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 tygodnie temu
Dziękujemy za zgłoszenie. W ewidencji wyposażenia zwykle nie widnieje aż tyle wpisów stad nikt do tej pory nie zgłaszał takiej potrzeby. Wyposażeniem są bowiem składniki używane krócej niż rok: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-srodek-trwaly-czy-wyposazenie

Pana propozycję wdrożenia filtra przekazuję do działu planowania kolejnych aktualizacji.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 3 tygodnie temu
Dziękuję za przekazanie tematu do dz. planowania. Jeśli chodzi o kartotekę wyposażenia, to osobiście wrzucam tam wszystkie zakupy poniżej 10'000PLN (dawniej poniżej 3'500PLN), które używam nawet dłużej niż przez rok ale nie chcę ich wrzucać do środków trwałych (są to np. podstawowe laptopy o niskiej cenie). Czytając różne interpretacje, to mam nadzieję, że nie robię tego źle.

Np. jeden z artykułów podsumowuje ten temat w taki sposób:
"Wybór należy do podatnika

Zatem analizując treść przytoczonych przepisów, składniki majątku o wartości nieprzekraczającej 3500 zł, nawet jeżeli spełniają kryteria do uznania ich za środki trwałe (m.in. przewidywany okres ich używania jest dłuższy niż rok), mogą być zgodnie z wolą podatnika, niezaliczone do środków trwałych, ale wówczas należy je potraktować jako wyposażenie."
https://www.podatki.biz/artykuly/skladniki-o-malej-wartosci-srodki-trwale-czy-wyposazenie_4_20627.htm

Z tego co widzę, to zakupy z kartoteki wyposażenia od strony podatkowej w wfirma są traktowane tak samo, jak wliczyłbym ten zakup bezpośrednio do kosztów prowadzenia DG, czyli do kolumny 13 (Pozostałe wydatki). Dzięki wprowadzeniu zakupu do kartoteki wyposażenia jest łatwiej zarządzać posiadanym sprzętem.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 tygodnie temu
Witam,
wybór zależy od decyzji przedsiębiorcy. Jeżeli sprzęt jest wartości poniżej 10 tys. zł (netto u podatnika VAT, brutto u podatnika zwolnionego z VAT) to ma on dwie możliwości:
- wprowadzić sprzęt do ewidencji wyposażenia (warunkiem jest użytkowanie sprzętu poniżej okresu roku w działalności oraz wartość sprzętu powyżej 1500 zł), wówczas jako wydatek wartość sprzętu ujmowana jest w kol. 13 KPiR. Schemat księgowania zakupu wyposażenia w systemie wyjaśnia artykuł: https://pomoc.wfirma.pl/-zakup-wyposazenia
- ująć sprzęt bezpośrednio w kosztach w kol. 13 KPiR, bez wprowadzenia do ewidencji wyposażenia - zakładając że użytek jest dłuższy nić rok. Wówczas należy zaksięgować wydatek schematem: https://pomoc.wfirma.pl/-inne-wydatki-zwiazane-z-dzialalnoscia-gospodarcza
Pozdrawiam
Pomysł:
Dodatkowe filtry w kartotece wyposażenia (w trakcie użytkowania + zlikwidowane + wszystkie)