forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Brak linka do płatności BlueMedia w proformach

 • Dodano: 27 gru 2018, 17:07
 • 2 osobom podoba się ten pomysł 2
 • 6 odpowiedzi 6
Autor: imoli (Imoli)
W moich fakturach pro forma nie pojawia się link do płatności BlueMedia w wiadomościach ze zwykłymi fakturami ten link jest.

Czy coś powinienem jeszcze zmienić lub skonfigurować?
PRACOWNIK
 • Dodano: 27 gru 2018, 21:31
Witam,
pro formy w systemie nie mają rozliczania płatności aby nie dublować jej następnie z fakturami wystawionymi na ich podstawie, stąd dla proform nie ma funkcji dołączenia linka do szybkiej płatności Blue Media.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 28 gru 2018, 22:41
Dzień dobry
Myślę, że warto byłoby ten link dodać do faktur proforma. Moim klientom łatwiej byłoby opłacić fakturę z linkiem do płatności BM. Na podstawie tej faktury proforma byłaby wystawiana zwykła faktura ze statusem 'opłacona'.
Na część usług nie chciałbym od razu wystawiać faktur ponieważ nie mam pewności, że klient je opłaci. Opłacenie proformy jest dla mnie jednoznaczne z chęcią zakupu czy korzystania usługi. Wystawienie faktury skutkuje konieczności opłacenia podatków a nie mamy pewności, że klient usługę wykupi.
Czy do proformy można dołączyć link do płatności DotPay?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 28 gru 2018, 22:45
Witam,
nie, przy integracji z dotpay (https://pomoc.wfirma.pl/-integracja-z-dotpay ) również nie ma możliwości dodania linka z szybką płatnością do pro form.

Powodem jest brak rozliczenia płatności dla pro form - ich dodanie dublowałoby rozliczania z faktur. Dziękujemy jednak za zgłoszenie - przeanalizujemy je pod kątem możliwości innego rozwiązania tego problemu, który na dzień dzisiejszy blokuje możliwość wdrożenia takiej funkcjonalności.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 30 gru 2018, 12:13
U mnie też przydała by się możliwość płatności BM dla proform. Nie wiem o co chodzi z tym dublowaniem linków - przecież jak wystawiam fakturę na podstawie proformy, to jest ona już opłacona i w mailu nie ma opcji płatności BM.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 30 gru 2018, 12:13
Temat przenieśliśmy do opracowania.
0 komentarzy 0
 • Dodano: 28 sty, 14:31
Czy coś się dzieje w tej kwestii? To jest niezwykle ważne przy usługach przedpłaconych aby była możliwość realizacji płatności na podstawie proformy. Są jakieś konkretne plany?
2 komentarze 2
PRACOWNIK
 • Dodano: 28 sty, 14:32
Witam,
Funkcja szybkich płatności dla proform jest na etapie projektu technicznego - wymaga ona znacznej przebudowy systemu płatności, co powoduje pewne komplikacje techniczne oraz księgowe. Jednak pracujemy nad tym, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie dla naszych klientów.
Pozdrawiam
 • Dodano: 1 lut, 19:13
Powinna być możliwość wprowadzania wpływów (przychodów) niezależnie od faktur. Tak aby można było wiązać jedną fakturę z kilkoma wpływami i wiele faktur z jednym wpływem (relacja wiele do wielu). Za taką funkcjonalność chętnie bym dopłacił. Tak jest to rozwiązane w większości systemów księgowych. Właśnie wchodzi w bankowości PSD 2 - wkrótce będzie można w łatwy sposób importować historię konta, a obecnie w wfirmie można jedynie rozliczać faktury - nie ma osobnego modułu wpływów (przychodów) - nie można wprowadzić wpływu nie powiązanego z dokumentem księgowym.
Pomysł:
Brak linka do płatności BlueMedia w proformach