forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

proces realizacji usług

• Dodano: 20 gru 2018, 21:05
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 2 odpowiedzi 2
Mój pomysł dotyczy rozbudowy produktu – usługi - na magazynie, a w zasadzie rozbudowy całego sposobu realizacji usług. Moja firma zajmuje się wyłączenie świadczeniem usług. Usługa od momentu przyjęcia zlecenia do zakończenia zlecnia trwa kila, kilkanaście dni, czasem nawet kilka miesięcy. W trakcie realizacji zlecenia zużywane są towary z magazynu i roboczogodziny różnych pracowników, doliczane są km za dojazd. W tym momencie posiłkuję się tworzeniem rezerwacji dla każdego nowego zlecenia i tam wpisuję wszystkie zużyte towary. Jednak po zakończeniu zlecenia, nie mogę z tej rezerwacji utworzyć usługi, która w swojej kompletacji miałaby te towary. Do rezerwacji nie mogę dodać nowej pozycji która byłaby usługą – system na to nie pozwala. Myślałam o tym aby moje nowe zlecenia wprowadzać jako proformy i tam utworzyć produkt – usługę i dopisywać zużyte towary do kompletacji ale wtedy pobrany towar z magazynu nie ubywa dopóki zlecenie nie jest zrealizowane, nie mam podglądu, który towar jest pobrany z magazynu ale jeszcze nie wyszedł do klienta ponieważ jest w trakcie realizacji usługi. Ponadto bardzo często są dopisujemy do zleceń pobranie towary i klikanie w proformę, następnie w produkt i kompletację byłoby dość kłopotliwe. Mam nadzieję, że znajdzie się jakieś rozwiązanie, które usprawni pracę.
PRACOWNIK
  • Dodano: 21 gru 2018, 11:18
Dzień Dobry,
dziękujemy za przesłanie sugestii.
Póki co, może Pani zastosować następujący schemat postępowania:
1. dodać usługę ze składnikami (https://pomoc.wfirma.pl/-kompletacja-sprzedaz-uslugi ), 2. dodać rezerwację na składniki (https://pomoc.wfirma.pl/-rezerwacje ), 3. zrealizować usługę, 4. po zrealizowaniu usunąć rezerwację i wystawić fakturę na usługę (faktura pobiera usługę i składniki), 5. Jeśli ta usługa ma zmienne składniki to proszę: wystawiać rezerwację na produkty będące składnikami usługi, po realizacji usługi dodać w systemie usługę ze składnikami, usunąć rezerwację i wystawić fv na usługę ze składnikami.

Obecnie trwają prace nad dostosowaniem oprogramowania do zmieniających się przepisów podatkowych oraz prawnych, aby móc zapewnić bezpieczeństwo rozliczeń naszym klientom i jest to naszym priorytetem. Dla przykładu w najbliższej noworocznej aktualizacji zostanie przebudowany mechanizm rozliczania samochodów w tym zakresie zmian przepisów, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2019 ( https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zmiana-sposobu-rozliczania-samochodow-osobowych-w-firmie-od-2019-roku ).

Równolegle rozbudowujemy moduł magazynowy chociażby o funkcję posiadania wielu magazynów, możliwość drukowania stanów magazynowych w formacie xlsx, generowania dokumentów PZ na część zamówienia, którego zmiany pojawią się przy kolejnych aktualizacjach.
Pozdrawiam
1 komentarz 1
  • Dodano: 22 gru 2018, 19:45
Problem w tym, że składników rezerwacji jest nieraz kilkadziesiąt, ponowne dodawanie tych pozycji do kompletacji usługi jest czasochłonne i jest duże ryzyko pomyłki. Także mam nadzieję że w przyszłości będą zmiany również i w tym względzie.
  • Dodano: tydzień temu
Ponawiam temat realizacji usługi w systemie magazynowym. Czy byłaby możliwość wprowadzenia możliwości dodawania usług do rezerwacji (teraz można dodawać tylko towary) ? Tworząc taką rezerwację na usługę, od razu wprowadzane byłyby towary do kompletacji usługi i rozwiązałoby to całkowicie problem.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Witam,
Obecnie moduł "Magazyn" jest w trakcie przebudowy, a jego aktualizacja przewidziana jest na pierwszy kwartał tego roku. Ponieważ prace są planowane z dużym wyprzedzeniem w tej aktualizacji nie zdołamy wprowadzić takiej funkcji, niewykluczone jednak że rozważymy Pani sugestię w przyszłości.
Pozdrawiam
Pomysł:
proces realizacji usług