forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Ręczne przeniesienie KPiR

  • Dodano: 14 gru 2018, 11:48
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Chciałbym zapytać czy istnieje możliwość ręcznego przeniesienia KPiR do systemu? Widziałem opcję importu danych z innego programu, jednak co w sytuacji gdy KPiR była prowadzona ręcznie? Dopiero zaczynam działalność i w pierwszym miesiącu próbowałem się sam rozliczać. W kolejnym zarejestrowałem się w serwisie wFirma i dodałem kilka faktur z poprzedniego miesiąca do zakładek Przychody i Wydatki. Nie figurują one jednak w KPiR. Nie ma też możliwości ręcznego dodania wpisu z datą sprzed rejestracji w serwisie. Czy możliwe jest ręczne dodanie do KPiR archiwalnych wpisów? Jak sprawić aby KPiR w serwisie była zgodna z rzeczywistością? Nie ukrywam, że od tego zależy wykupienie pakietu.
PRACOWNIK
  • Dodano: 14 gru 2018, 15:17
Witam Panie Wiktorze,
jeżeli rozlicza się Pan miesięcznie nie ma konieczności wprowadzania do KPiR danych sprzed rozpoczęcia prowadzenia księgowości w naszym systemie. W tym celu wystarczy wprowadzić w zakładce USTAWIENIA - PODATKI - OGÓLNE podsumowanie kolumn KPiR na ostatni dzień miesiąca w którym księgowość była prowadzona poza naszym systemem. Szczegółowe omówienie kwestii związanych z przeniesieniem księgowości w trakcie roku znajdzie Pan w artykule pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-przeniesienie-ksiegowosci-w-trakcie-roku
Jeżeli jednak chce Pan wprowadzić do KPiR dane od dnia rozpoczęcia działalności należy przejść do zakładki: USTAWIENIA - PODATKI - OGÓLNE i jako Miesiąc rozpoczęcia prowadzenia księgowości w wfirma.pl ustawić miesiąc w którym rozpoczął Pan prowadzenie działalności. Następnie wydatki należy zaksięgować poprzez zakładkę: WYDATKI - KSIĘGOWANIE - DODAJ - FAKTURA VAT, natomiast wystawione poza systemem faktury sprzedaży wprowadzić poprzez zakładkę: PRZYCHODY - INNE PRZYCHODY - DODAJ INNY PRZYCHÓD - SPRZEDAŻ ( https://pomoc.wfirma.pl/-ksiegowanie-przychodow-z-zewnetrznychewidencji )
W razie dalszych pytań lub wątpliwości proszę o korzystanie z funkcji Zapytaj Eksperta dostępnej po zalogowaniu się na konto pod przyciskiem zielonego znaku zapytania.
Pozdrawiam
2 komentarze 2
  • Dodano: 18 gru 2018, 14:50
Ja poprzednie miesiące wprowadzam: PRZYCHODY-WYSTAW-FAKTURA VAT. Czy to źle? Mam poprawić tak, jak Pani napisała, czy mogę zostawić tak jak jest?
PRACOWNIK
  • Dodano: 18 gru 2018, 14:52
Witam,
wprowadzając sprzedaż z okresu przed przeniesieniem księgowości do naszego systemu nie należy ponownie wystawiać faktury poprzez zakładkę: PRZYCHODY - SPRZEDAŻ ponieważ jest to dublowanie wystawianych faktur sprzedaży. W związku z tym proszę usunąć wprowadzone w tej zakładce faktury zaznaczając je na liście i z górnego menu wybierając opcję MODYFIKUJ - USUŃ.
Faktury wystawione poza systemem wfirma.pl należy wprowadzić poprzez zakładkę: PRZYCHODY - INNE PRZYCHODY - DODAJ INNY PRZYCHÓD - SPRZEDAŻ o czym więcej przeczyta Pan w artykule pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-ksiegowanie-przychodow-z-zewnetrznychewidencji W zakładce tej nie wystawia Pan faktur a jedynie wprowadza do systemu już wystawione poza systemem faktury aby zostały ujęte w odpowiednich ewidencjach (w związku z czym nie trzeba uzupełniać wszystkich pozycji towarowych).

Dodatkowo w zakładce USTAWIENIA - FAKTURY - SERIE NUMERACJI może Pan ustawić własną serie numeracji dokumentów (w tym numer, od którego mają być wystawiane faktury w naszym systemie) dzięki czemu zostanie zachowana ciągłość dotychczasowej serii numeracji. Polecam w tym temacie artykuł pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-wybor-serii-numeracji- Ponadto może Pan ustawić własny szablon faktury o czym więcej w artykule pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-szablony-faktur
Pozdrawiam
  • Dodano: 19 gru 2018, 08:00
Bardzo dziękuję. Zastosuję się do Pani podpowiedzi.
0 komentarzy 0
Pytanie:
Ręczne przeniesienie KPiR