forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Dodanie w analizach zysku przy ryczałcie

  • Dodano: 13 gru 2018, 20:09
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 2 odpowiedzi 2
W przypadku rozliczania się podatkiem ryczałtowym, nie ma obecnie w systemie jak poznać swego zysku. W Analizy - Przychody i koszty nie widać kosztów (a przecież zostały poniesione i wpisane na potrzeby VAT, więc powinny być widoczne). A wystarczyłoby te koszty jednak pokazać i policzyć zysk brutto, jak nie przy ryczałcie.

Nie da się też określić zysku wg Analizy - Przepływy, bo tam są kwoty z VAT (różne stawki, więc nie można prosto odjąć 23%), poza tym tylko zapłacone.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 14 gru 2018, 09:56
Dzień Dobry Panie Mariuszu,
widok analiz w zakładce "Przychody i koszty" jest zależny od rodzaju ewidencji jaką prowadzi użytkownik. W przypadku prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów w widoku tym będą widoczne przychody, koszty oraz dochody. Dane w tym widoku są generowane na podstawie zaksięgowanych dokumentów w KPiR.
Opodatkowanie ryczałtem uniemożliwia odliczenie kosztów, a dokumenty wprowadzone w zakładce "Wydatki" są księgowane tylko do rejestru VAT oraz mają na celu kontrolę płatności.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 20 gru 2018, 16:08
To jest oczywiste przecież w kwestii obliczania podatku. Ale jak wspomniałem - te koszty (mimo, że nieksięgowane do PIT) zostały przecież poniesione, wpływają normalnie na zysk (nie księgowo, ale w praktyce) i powinny być w module analiz uwzględnione (bo przecież ten moduł służy analizom, a nie obliczaniu podatków).
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 20 gru 2018, 16:11
Witam Panie Mariuszu,
analizy w systemie mają związek z wybraną formą opodatkowania ponieważ tak jak Pan napisał nie służą do wyliczania podatków ale sporządzane są w naszym systemie zgodnie z rozliczeniami podatkowymi (na podstawie prowadzonych w systemie ewidencji) dlatego nie ma możliwości aby moduł analiz stosowany był do obliczenia zysku rozumianego jako różnicę poniesionych przychodów i kosztów w przypadku ryczałtu. Analiza taka dostępna jest w przypadku prowadzenia KPiR ponieważ ta forma opodatkowania uwzględnia w podatkowym rozliczeniu zarówno przychody jak i koszty.

Zysk widoczny byłby również przy korzystaniu z rozbudowanego magazynu - wówczas system pokazywałby informację o zysku na danym produkcie.

W celu ręcznej weryfikacji kwoty zysku może Pan od kwoty przychodów z zakładki: START - ANALIZY odjąć podsumowanie tabeli w kolumnie Kwota netto z zakładki WYDATKI - KSIĘGOWANIE.
Pozdrawiam
Pomysł:
Dodanie w analizach zysku przy ryczałcie