forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Podatek dochodowy błędnie wyliczony na 0

• Dodano: 10 gru 2018, 10:34
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Dzień dobry,
Zacząłem jednoosobową działalność 2 listopada. Fakturę za listopad wystawiłem na początku grudnia. ZUS DRA wyliczyło mi prawidłowo, natomiast podatek dochodowy serwis wylicza mi na 0. Czy to dlatego że ta faktura jest wystawiona z datą grudniową i system widzi że w listopadzie nie było żadnych przychodów?
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 gru 2018, 11:33
Witam Panie Radosławie,
jeżeli sprzedaż miała miejsce w listopadzie, to wystawiając fakturę w grudniu poprzez zakładkę: PRZYCHODY - SPRZEDAŻ - WYSTAW - FAKTURĘ w polu Data wystawienia należy wprowadzić datę grudniową natomiast w polu Data sprzedaży należy wprowadzić faktyczną datę w której miała miejsce sprzedaż a więc datę listopadową. Tak wystawiona faktura zostanie ujęta w kol. 7 KPiR - Sprzedaż towarów i usług oraz w rejestrze sprzedaży VAT w listopadzie czyli zgodnie z powstaniem obowiązku podatkowego. Polecam w tym zakresie artykuł: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-obowiazek-podatkowy
W przypadku dalszych pytań lub wątpliwości proszę o zadawanie pytań poprzez funkcje Zapytaj Eksperta dostępną po zalogowaniu na konto pod przyciskiem zielonego znaku zapytania.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 gru 2018, 12:28
Dziękuje za odpowiedź :)
0 komentarzy 0
Pytanie:
Podatek dochodowy błędnie wyliczony na 0