forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Lista płac jako wydatek

  • Dodano: 6 gru 2018, 10:41
  • 1 osoba ma to samo pytanie 1
  • 2 odpowiedzi 2
Czy tworząc listę płac oraz rachunek do umowy zlecenie są te dokumenty automatycznie księgowane przez program jako wydatek? Czy muszę tworzyć dokument wewnętrzny i wprowadzać od początku tak jak np. raport miesięczny z kasy fisklanej?
PRACOWNIK
  • Dodano: 6 gru 2018, 15:22
Dzień dobry,
listy płac oraz rachunki generowane w systemie są automatycznie księgowane, odpowiednio wg wybranych dat rozliczenia. Zatem nie ma potrzeby dokonywania ręcznych księgowań do KPiR.
Polecam dodatkowo:
https://pomoc.wfirma.pl/-generowanie-listy-plac
https://pomoc.wfirma.pl/-generowanie-rachunku-do-umowy-cywilnoprawnej
Pozdrawiam
1 komentarz 1
  • Dodano: 8 gru 2018, 23:00
Dziękuję. A jeszcze w temacie, jeśli generuję i wysyłam dekalację do ZUS to w którym momencie księguje się ona jako pozostały wydatek? W chwili generowania czy odznaczenia jako "rozliczona"? Bo przecież kosztem będzie dopiero w momencie faktycznego przelewu do zus a nie samego wygenerowania deklaracji?
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 gru 2018, 23:00
Witam,
dopiero po rozliczeniu wygenerowanej w systemie deklaracji ZUS (przez opcję ROZLICZ), składki społeczne właściciela (jeżeli księgowane są do KPiR) oraz Fundusz Pracy i FGŚP (jeżeli jest opłacany) księgują się w postaci DW kosztowego do KPiR w kol. 13 - pozostałe wydatki. Natomiast składka zdrowotna jest odliczana zawsze przy zaliczce na podatek dochodowy.
Szczegółowe informacje w artykułach: https://pomoc.wfirma.pl/-deklaracje-rozliczeniowe-zus-dra-rca-rza-rsa ; https://pomoc.wfirma.pl/-ksiegowanie-skladek-zus-w-systemie-wfirma-pl
W razie wątpliwości lub dalszych pytań w kwestiach księgowych, kadrowych czy technicznych dotyczących obsługi systemu zachęcam do zadawania pytań bezpośrednio w systemie wfirma przez funkcję Zapytaj eksperta: https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-ksiegowych ; https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-kadrowych ; https://pomoc.wfirma.pl/-wsparcie-techniczne
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Lista płac jako wydatek