forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Błędne dane na wydruku PDF

  • Dodano: 4 gru 2018, 23:07
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Mam fakturę oznaczoną jako opłacona, jednak na wydruku pdf jest że nie jest opłacona, jak to naprawić ?
PRACOWNIK
  • Dodano: 5 gru 2018, 19:05
Witam,
wprowadzenie informacji o płatności można dokonać podczas wystawienia faktury w polu ZAPŁACONO (jeżeli płatność została już otrzymana do czasu wystawienia faktury) lub po wystawieniu faktury przez opcję ROZLICZ.
Jeżeli podczas wystawienia faktury przez zakładkę PRZYCHODY - SPRZEDAŻ - WYSTAW - FAKTURĘ, określił Pan kwotę i datę płatności w polu ZAPŁACONO to po zapisaniu faktury ta kwota zapłaty będzie widoczna na wydruku faktury w polu ZAPŁACONO (jako zapłata dokonana przed wystawieniem faktury), a pozostała część kwoty (jeżeli zapłata nie została dokonana w całości) będzie ujęta w polu DO ZAPŁATY. Jest to poprawne ponieważ fakturę wystawia się na dany dzień i również należy odnieść to do otrzymanej zapłaty za transakcję wynikającą z faktury i zawrzeć odpowiednią informację w polu DO ZAPŁATY i ZAPŁACONO. Jeżeli natomiast po dopiero po wystawieniu faktury oznaczył Pan przez opcję ROZLICZ otrzymaną od kontrahenta zapłatę, to na wydruku faktury informacje te nie zostaną naniesione (nie zostanie zaktualizowane pole ZAPŁACONO i DO ZAPŁATY), gdyż jest to zdarzenie następujące już po wystawieniu faktury.
W temacie rozliczenia dokumentów wprowadzanych w systemie polecam artykuł:
https://pomoc.wfirma.pl/-platnosci
https://pomoc.wfirma.pl/-wprowadzanie-informacji-o-otrzymanej-platnosci
W razie dalszych pytań związanych z problemami księgowymi, kadrowymi, bądź technicznymi dotyczącymi obsługi systemu ma Pan możliwość zadawania pytań bezpośrednio w systemie przez funkcję Zapytaj eksperta: https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-ksiegowych ; https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-kadrowych ; https://pomoc.wfirma.pl/-wsparcie-techniczne
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Błędne dane na wydruku PDF