forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Pytanie - kompensata rozliczeń.

  • Dodano: 8 lis 2018, 12:36
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
Autor: Esem (Emix)
Jak połączyć fakturę z nadpłatą i z drugą, gdzie jest niedopłata - tak aby skompensować należności i żeby faktury znikły z zestawienia faktur nierozliczonych?
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 lis 2018, 15:34
Witam,
w tym przypadku przez opcję ROZLICZ w wartości nadpłaty należy rozliczyć drugą fakturę, tę z niedopłatą, na poczet której nadpłata została rozliczona. Natomiast fakturę, w której powstała nadpłata należy rozliczyć do wysokości kwoty wykazanej na tej fakturze. Wówczas faktury nie będą pojawiały się jako nierozliczone.
Polecam:
https://pomoc.wfirma.pl/-platnosci
https://pomoc.wfirma.pl/-wprowadzanie-informacji-o-otrzymanej-platnosci
W razie dalszych pytań ma Pan możliwość zadawania pytań technicznych, księgowych i kadrowych dotyczących obsługi systemu przez funkcję Zapytaj eksperta dostępną w systemie: https://pomoc.wfirma.pl/-wsparcie-techniczne
https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-ksiegowych
https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-kadrowych
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 12 lis 2018, 17:55
A nie myślicie czasem, aby wdrożyć opcję generowania kompensaty tak, aby utworzył się wydruk i skompensowały się należności i zobowiązania? Niektóre systemy mają to fajnie ogarnięte, a tutaj muszę ręcznie w exelu robić. Pozdrawiam
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 12 lis 2018, 18:06
Witam,
dziękujemy za sugestie. W najbliższej aktualizacji taka funkcja nie jest planowana. Obecnie rozwiązaniem jakie proponujemy to tworzenie własnych szablonów dokumentów: https://pomoc.wfirma.pl/-szablony-dokumentow
Pozdrawiam
2 komentarze 2
  • Dodano: 13 lis 2018, 18:42
Jak rozumiem, to utworzenie dokumentu kompensaty jest obecnie możliwe poprzez własne szablony dokumentów. Może jednak Wfirma wyszłaby do użytkowników z gotowym rozwiązaniem i utworzyła kod takiego dokumentu a następnie udostępniła np. go na forum. Taki kod użytkownicy mogliby przerobić pod własne potrzeby ale szkielet rozwiązania byłby przy tym bardzo pomocny.

Osobiście próbowałem tworzyć szablony dokumentów i pomimo niemałego doświadczenia w programowaniu nie uznałem Waszego rozwiązania za intuicyjne. Szkielet takiego szablonu byłaby bardzo pomocna a na pewno byłaby dużo łatwiejsza do napisania dla programisty WFIRMA niż dla przeciętnego użytkownika serwisu.
PRACOWNIK
  • Dodano: 13 lis 2018, 18:54
Dziękuję za uwagi i wskazówki. Obecnie skupiamy się na zmianach noworocznych związanych z prawem stąd ewentualne prace nad szablonami dokumentów będą możliwe dopiero w przyszłym roku.
Pytanie:
Pytanie - kompensata rozliczeń.