forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

problem z pominiętą deklaracją ZUS DRA

  • Dodano: 7 lis 2018, 10:52
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: Lukaszen
Mam pytanie o pomyłkowe ominięcie dodania sierpniowej deklaracji ZUS DRA a opłacenie prawidłowo dodanej deklaracji wrześniowej we wrześniu (czyli w terminie deklaracji sierpniowej). Z jaką datą mam rozliczyć dodaną w końcu deklarację sierpniową ZUS DRA? Opłaty były realizowane z konta bankowego prawidłowo co miesiąc.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 7 lis 2018, 14:36
Witam Panie Łukaszu,
rozumiem, że w systemie wygenerował Pan obecnie wszystkie deklaracje ZUS DRA i wpłat dokonywał Pan regularnie co miesiąc. W związku z tym należy usunąć rozliczenie ZUS DRA za wrzesień (dodane we wrześniu). Następnie proszę rozliczyć ZUS DRA za sierpień (płatne we wrześniu) i ZUS DRA za wrzesień (płatne w październiku). Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-deklaracje-rozliczeniowe-zus-dra-rca-rza-rsa
Proszę mieć na uwadze, że od 1 stycznia 2018 dokonując wpłaty ZUS nie wprowadza Pan już symbolu formularza a więc wpłacone środki zostały zaliczone kolejno na ZUS DRA za sierpień i wrzesień.
Powyższe czynności nie powinny mieć wpływu na wysokość zaliczki na podatek za wrzesień. Jednak w związku ze zmianami wprowadzonymi już po jej wyliczeniu, w zakładce START PODATKI PODATEK DOCHODOWY pojawi się ikona zegara informująca o możliwości nieaktualności wyliczenia. W związku z tym w kolejnym kroku proszę przeliczyć zaliczkę na podatek za wrzesień zgodnie ze schematem omówionym w artykule pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-przeliczenie-zaliczki-na-podatek-dochodowy-jak-to-zrobic-w-systemie
W razie dalszych pytań lub wątpliwości proszę zadawać pytania poprzez funkcję Zapytaj Eksperta dostępna po zalogowaniu na konto pod przyciskiem zielonego znaku zapytania.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
problem z pominiętą deklaracją ZUS DRA