forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Błąd - nadpisywanie danych

Jestem zaniepokojony
  • Dodano: tydzień temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Autor: Robert Z.
Jest w systemie poważny błąd, w wyniku którego dane wystawcy na fakturze są nadpisywane:
1. W październiku wystawiam fakturę - moja firma ma adres Klonowa 123 i taki widnieje na fakturze.
2. W listopadzie w wyniku przeprowadzki zmieniam adres w ustawieniach wfima na Dębowa 456.
3. Następnie rozliczam fakturę.
4. W grudniu klient prosi o duplikat faktury i o dziwo na duplikacie jest nowy adres - a duplikat chyba nie powinien się różnić od oryginału?

Co się stało? Okazuje się że system podczas rozliczania faktury samowolnie nadpisuje dane wystawcy - a w żadnym wypadku nie powinien tego robić. Nigdy dane wystawcy nie powinny być nadpisywane - nawet przy edycji. Jeśli użytkownik zmienił i chce nadpisać fakturę - powinien ją usunąć i dodać ponownie.
Czy nie mam racji?

Pozdrawiam
Robert
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Witam Panie Robercie,
w przypadku zmiany danych firmy, które zostały wprowadzone w systemie i generowaniu duplikatu do faktury, która została wystawiona jeszcze przed zmianą danych, faktyczne dane firmy w duplikacie są pobierane z nowych danych firmy, ze względu na sposób działania mechanizmu. Natomiast duplikat powinien zawierać te same dane, co pierwotnie wystawiona faktura. W związku z tą sytuacją rozwiązaniem jest na czas wystawienia duplikatu wprowadzenie w systemie poprzednich danych firmy (tych które widnieją na fakturze pierwotnie wystawionej) w zakładce USTAWIENIA - DANE PODSTAWOWE - DANE IDENTYFIKACYJNE a następnie wystawienie duplikatu, zgodnie z artykułem: https://pomoc.wfirma.pl/-duplikat-faktury-jak-wystawic Po wystawieniu duplikatu należy ponownie zmienić dane firmy na aktualne.
Dziękuję za zgłoszenie błędu, zostanie on przekazany do naszego działu technicznego celem naprawy.
Pozdrawiam
1 komentarz 1
  • Dodano: 6 dni temu
Pani chyba żartuje... Ja zmienię dane na czas wystawienia korekty a w tym czasie przez api system zamówień albo inny użytkownik wystawi fakturę VAT ze starymi danymi!

Znalazłem błąd a wy go nie poprawicie?

Skąd przygodny użytkownik ma wiedzieć że tak należy zrobić? Wielu się zapewne nie zorientuje.

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Czy certyfikat jakości ISO do czegoś nie zobowiązuje?
PRACOWNIK
  • Dodano: 6 dni temu
Panie Robercie,
przedstawione zostało Panu rozwiązanie doraźne. Obecnie bowiem skupiamy się na zmianach prawnych i dostosowaniu systemu do tych zmian, które wciąż są na etapie projektów, ulegających modyfikacjom a mają wejść od początku roku 2019. Dlatego też ingerencja o jakiej Pan mówi, w Pana indywidualnym przypadku, nie może być wprowadzona od ręki bowiem wymaga zmian w miejscach głęboko powiązanych z innymi funkcjami systemowymi. Musi być zatem opisana, zaprogramowana i dogłębnie przetestowana co wymaga czasu. Dlatego też przepraszamy za niedogodności podając jednocześnie doraźne rozwiązanie.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Błąd - nadpisywanie danych