forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Lista wydatków nieksięgowanych do ewidencji

  • Dodano: 3 paź 2018, 09:18
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 2 odpowiedzi 2
Autor: krzysztofr
Czy jest możliwość udostępnienia, przynajmniej w analizie przepływów pieniężnych i przychodów/kosztów, także wydatków oznaczonych jako "nieksięgowane do ewidencji"?
To istotne dla oceny rzeczywistego wyniku firmy (chociażby wydatki na reprezentację, samochody/ubezpieczenie powyżej limitu itp.), mimo że nie wpływa na wysokość podatku, więc i nie występuje w KPiR.
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 paź 2018, 11:53
Witam Panie Krzysztofie,
w module analiz przychodów i kosztów (zakładka ANALIZY - PRZYCHODY I KOSZTY) w systemie uwzględniane są wyłącznie zaksięgowane w ewidencji KPiR dokumenty kosztowe i przychodowe. Natomiast wydatki z oznaczonym schematem WYDATKI NIEKSIĘGOWANE DO EWIDENCJI z uwagi, że nie są zaksięgowane do KPiR nie ma ich ujętych w analizach przychodów i kosztów. Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-wydatki-nieksiegowane-do-ewidencji
Natomiast w analizach przepływów pieniężnych (zakładka ANALIZY - PRZEPŁYWY PIENIĘŻNE) wydatki ze schematem WYDATKI NIEKSIĘGOWANE DO EWIDENCJI, jeżeli jest do nich rozliczona zapłata będą się pojawiać w tej analizie.
Polecam w tym zakresie artykuły: https://pomoc.wfirma.pl/-analizy-ogolne-przychody-i-koszty ; https://pomoc.wfirma.pl/-analizy-ogolne-przeplywy-pieniezne
Pozdrawiam
2 komentarze 2
  • Dodano: 2 sty, 15:46
Dzień dobry,
zacząłem używać tej analizy, ale tu z kolei jest dziwny objaw, że w kolumnie płatności wydatków nie pojawiają się płatności podatków i ZUS. Co ciekawe, te płatności widać w ścieżce płatności--rozliczenia wydatków, więc to tylko raport jakoś je ignoruje. Stąd pytanie wraca - gdzie w systemie mogę sprawdzić rzeczywiste saldo wpływów/wydatków, z uwzględnieniem wydatków podatkowych i nieksięgowanych do ewidencji?
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 sty, 15:46
Witam ponownie,
w powyższych analizach są uwzględnione wartości przychodów i kosztów, jednakże płatność za podatki oraz ZUS jest osobną kategorią obciążeń jakie ponosi przedsiębiorca. Z tego względu wartości zapłaconych podatków i ZUS nie są ujmowane w powyższej analizie, a jedynie koszty księgowane w zakładce WYDATKI - KSIĘGOWANIE bądź bezpośrednio w KPIR (EWIDENCJE - KPIR).

Wartość zapłaconych ZUS czy podatków widoczna będzie w zakładce START PODATKI PODATEK DOCHODOWY / PODATEK VAT oraz START ZUS ROZLICZENIOWE ZUS, skąd można pobrać dane z widocznej części tabeli w tym kolumny "zapłacono" do wydruku pdf lub excel: https://pomoc.wfirma.pl/-opcje-drukowania-widocznej-czesci-tabeli

W razie dalszych pytań bądź wątpliwości w sprawach technicznych, księgowych bądź kadrowych dotyczących obsługi systemu wfrma.pl proszę o kontakt bezpośrednio przez system za pomocą funkcji Zapytaj eksperta: https://pomoc.wfirma.pl/-wsparcie-techniczne ; https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-ksiegowych ; https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-kadrowych
Pozdrawiam
  • Dodano: 2 lut, 22:44
Chciałbym powrócić do tematu analizy przepływów pieniężnych. krzysztofr słusznie zaznaczył, że powinna ona również obejmować wydatki i przychody związane z płatnością podatków i ZUSu. Idealnie byłoby móc wybrać przy tej analizie, czy te płatności podatkowe mają być ujęte, czy też nie. Weryfikacja rzeczywistych przepływów pieniężnych wymagająca generowania danych z kilku zakładek jest mocno uciążliwe i zasadniczo mogą przez to pojawiać się błędy w wyliczeniach.
**********
Proszę o dodanie do analizy przepływów pieniężnych płatności związane z podatkami i ZUS.
3 komentarze 3
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 lut, 22:49
Witam, dziękujemy za zgłoszenie. Płatności ZUS/US są dostępne obecnie w rozliczeniach START / PŁATNOŚCI.
Pozdrawiam
  • Dodano: 4 lut, 14:40
W związku z tym, że płatności ZUS/US są dostępne w rozliczeniach, to tym bardziej powinno być możliwe dorzucenie ich do modułu analizy przepływów pieniężnych. Dzięki temu na jednym wykresie można sprawdzić ile pieniędzy zostało (albo zabrakło) w danym przedziale czasowym.
PRACOWNIK
  • Dodano: 4 lut, 14:42
Raz jeszcze dziękujemy za zgłoszenie. Na chwilę obecną nie są planowane zmiany w tym zakresie. Natomiast w przyszłości przy rozwoju analiz zgłoszenie zostanie zweryfikowane.
Pomysł:
Lista wydatków nieksięgowanych do ewidencji